Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Cергій Коваленко: В усіх районах Кіровоградщини проводиться робота щодо створення об’єднаних територіальних громад

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів онлайн-нараду з питань впровадження реформи децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад на території районів, де не створено жодної ОТГ.

Посадовець повідомив, що Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядового засідання доручив підготувати інформацію щодо районів, де громади не об’єднуються і керівники територій блокують об’єднавчі процеси.

У режимі он-лайн про результати проведеної роботи з питань об'єднання прозвітували представники районів, на території яких поки ще не створено ОТГ – Благовіщенського Вільшанського Гайворонського, Голованівського, Долинського, Новгородківського, Новомиргородського, Новоархангельського, Онуфріївського, Олександрівського, Петрівського.

За словами керівників РДА, в усіх районах виконано значний обсяг роботи щодо створення об’єднаних територіальних громад: проведено громадські слухання, під час яких визначено формат об'єднання, розглянуто відповідні питання на сесійних засіданнях міських і селищних рад, які мають стати центром майбутніх ОТГ, надіслано пропозиції, сільським радам щодо об'єднання. Проблема полягає в тому, що не всі сільські ради дають згоду на об'єднання, проте обговорення тривають.

"На всій території Кіровоградської області відбуваються об’єднавчі процеси. На певних територіях досягнуто юридичного результату і створені об’єднані територіальні громади. У частині районів процес триває, – підсумував Сергій Коваленко результати наради. – Хочу зазначити, що блокування керівниками РДА процесу об'єднання громад – це не про Кіровоградську область. На сьогодні немає жодного району, де не проводилася б відповідна робота. Поки що її результати різні, але альтернативи створенню ОТГ немає".

Перший заступник голови облдержадміністрації дав доручення керівникам РДА продовжувати роботу щодо сприяння добровільному об'єднанню громад.« повернутися до списку новин