Критикувати завжди легше
Спершу - кілька цікавих даних. За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року (їх надав Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти) серед 244 шкіл Кіровоградської області шосте рейтингове місце посів НВК «Знам’янська ЗОШ 1 - 3 ст.№3 – гімназія». 19-те місце дісталося Знам’янській ЗОШ №1, 20-те - ЗОШ №6, 34-те - НВК «Знам’янська ЗОШ 1-3 ст.№2 – ліцей», Знам’янська ЗОШ №4 завоювала 69 місце.
...Вільний мікрофон у залі, до якого міг підійти кожен із запитаннями, пропозиціями до міського голови чи начальника відділу освіти (а це – найяскравіший показник відкритості влади) , а ще - підсумки досягнутого і плани роботи в іншому форматі - форматі нової української школи, - так проходило робоче засідання колегії відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради.
- Звісно, критикувати завжди було легше, - зазначає під час виступу начальник міського відділу освіти Людмила Грекова, - і недоліки завжди можна виявити у роботі кожного. Та зараз хочу зупинитися на успіхах, яких ми досягли за підтримки міської влади всупереч різним складнощам.
Вперше у місті з цього року на безоплатній основі розпочне свою роботу студія раннього розвитку (на базі Центру дитячої та юнацької творчості). Професійно та якісно дітей тут готуватимуть до школи.
Вперше в місті і теж безкоштовно на базі Центру дитячої та юнацької творчості працюватиме гурток ораторського мистецтва. На базі міської лікарні розпочинає свою роботу й інклюзивно-ресурсний центр (його завдання - надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми проблемами, вік яких від 2 до 18 років). Незважаючи на фінансові складнощі, повністю збережено й уже існуючу освітню мережу.
- Хочу подякувати міському голові Сергію Філіпенку, депутатам міської ради за вирішення й ось такої проблеми, - наголошує під час свого виступу голова міського комітету профспілки педагогічних працівників міста Тетяна Мельник. - Субвенції на освіту не вистачає нині не тільки в Знам’янці, а й в інших регіонах України. На звернення педагогів до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України отримали відповідь: розмір субвенції вираховується за спеціальною формулою. От тільки формула ця не підходить для таких міст, як наше (Знам’янка хоча і є містом обласного значення, та ось кількість населення має набагато нижчу). Саме тому для виплати заробітної плати педагогам не вистачало 6 мільйонів гривень. Дякуючи міській владі, освіту було профінансовано із міського бюджету.
Сьогодні ЗМІ пишуть про різні проблеми, що виникають при реалізації програми нової української школи. У м. Кропивницькому, приміром, до початку нового навчального року не було придбано жодної нової парти. А в Знам’янці наприкінці серпня вже завезли 130 каркасів нових парт до НВК «Знам’янська ЗОШ 1-3 ст. №2 – ліцей». Комп’ютери, ноутбуки, ламінатори і принтери будуть у кожному 1 класі і у кожного вчителя.
За проханням Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти під час робочого засідання колегії було вручено подяки за відмінну організацію ЗНО в місті Марині Миколаївні Босненко (координатору міського відділу освіти), Юрію Михайловичу Сопільняку (директору НВК «Знам’янська ЗОШ 1-3 ст. №2 – ліцей»), Олені Іванівні Подвиженко (директору НВК «Знам’янська ЗОШ 1-3 ст. –гімназія»).
- Вітаю вчителів із початком нового навчального року, - звернувся до педагогів міський голова Сергій Філіпенко. – Нехай нова українська школа стане багатою для нас і гарними оцінками, і розумними учнями! Ми всі відповідальні за майбутнє нашої країни!