Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Діяльність державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому

Дата: 26.02.2019 10:06
Кількість переглядів: 668

Фото без описуВ управлінні соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому функцію контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, житлових субсидій, за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету, за призначенням виплати внутрішньо переміщеним особам пенсій, соціальних виплат за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування виконує сектор державних соціальних інспекторів. 

Державні соціальні інспектори перевіряють достовірність та повноту інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за призначенням державної соціальної допомоги, проводять обстеження умов проживання заявника (за його згодою) з метою визначення складу сім’ї, ступеня нужденності та знаходження додаткових джерел для її існування шляхом опитування осіб, які входять до складу сім’ї, родичів, інших осіб у разі виникнення потреби в уточненні обставин, що стосуються справи. 

Так, протягом 2018 року фахівцями сектору складено 4423 акти обстеження матеріально-побутових умов сімей, виявлено 40 випадків недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомог. Повернуто до державного бюджету протягом звітного періоду – 93,26 тис. грн. На підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сімей щотижня проводяться засідання міської комісії по наданню державної адресної соціальної допомоги населенню міста, на які, за потребою, запрошуються та заслуховуються отримувачі допомог згідно поданих заяв. 

Відповідно до законодавства надання соціальної допомоги припиняється, якщо заявник подав недостовірну інформацію про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на допомогу. Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін, вони стягуються у судовому порядку.

Поширені наступні порушення чинного законодавства:
?    керівниками підприємств, установ та організацій видаються довідки про доходи з недостовірними даними (мають місце як заниження розміру доходу так і його завищення);
?    заявниками свідомо надається неповна та (або) недостовірна інформація про доходи та (або) майновий стан свій або членів сім’ї (приховуються: доходи від трудової діяльності, в т.ч. за сумісництвом; доходи за договорами оренди; дивіденди та інше; наявність транспортних засобів, додаткового житлового приміщення, земельної ділянки);
?    заявники не повідомляють взагалі або вчасно про вихід на роботу в період отримання деяких видів соціальної допомоги, пов’язаних із доглядом.

Тож, просимо заявників бути уважними при зверненні за призначенням різних видів допомог і правильно заповнювати декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням різних видів допомог, та своєчасно повідомляти про зміни, що відбулися у житті. 

Нагадаємо, що акт обстеження матеріально-побутових умов заявника є основною вимогою для більшості видів державних соціальних допомог. Крім того, державні соціальні інспектори мають право на вибіркову перевірку майнового стану отримувачів державних соціальних допомог. У разі, якщо заявник відмовляється надати державному соціальному інспектору дозвіл на обстеження умов проживання, це може бути підставою для відмови у наданні допомоги.

Начальник УСЗН                        
А.Волошина


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень