Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Історія

Будинок культури смт Знам’янка Друга 

Тип закладу Будинок культури смт Знам’янка Друга
Організаційно – правова форма Комунальна організація (установа, заклад)
Поштовий індекс 27410
Адреса:     вул. Перспективна, 56
Телефон чергового (8-05233) 49-2-44
e-mail: bkulturazn-k@i.ua
Керівник (директор): Коломійченко Ірина Василівна
Загальна площа:     447,76 кв.м.
Кількість місць у концертному/ глядацькому залі     280

Фото без описуРозпочалося будівництво у 1960 році під керівництвом молодого, енергійного, сповненого планів та ентузіазму, призначеного на посаду директора Башлакова Сергія Кузьмича. Основні роботи проводилися студентами, юними майстрами професійно-технічного училища № 3. Відкриття Будинку культури сталося у 1963 році. І почалася творча продуктивна робота. Невеличкий колектив художньої самодіяльності: агітбригада, духовий оркестр, естрадний ансамбль завжди був з народом: в праці, на відпочинку, на свята та дарували радість і наснагу.

В період з 1972 року директорську естафету творчості переймали: Красюк Іван Іванович, Анісеня Михайло Олександрович, Шеремет Олександр Іванович, Блакитний Валентин Іванович, Піщіков Сергій Борисович, Русіна Людмила Юхимівна.

Завжди пліч–о–пліч працювали художні керівники, які були незамінною правою рукою директора. А саме: Федчишина Ліза Гуріївна, Шмуратов Володимир Мефодійович, Дичко Валерій Юрійович, Гребенюк Олександр Володимирович, Курбаков Олександр Георгійович, Одначов Володимир Борисович, Азаров Сергій Миколайович, Сугарей Андрій Олегович, Гуськов Володимир Володимирович, Зборовська Анна Віталіївна, Дубініна Ірина Миколаївна, Пасхалова Катерина Миколаївна.

Протягом багатьох років Будинок культури пишався своїми колективами: духового оркестру та естрадного ансамблю. Під час проведення танцювальних вечорів, які супроводжувалися живою музикою, зал був переповнений не тільки мешканцями селища, а й молоддю з міста та сіл району. В цих колективах приймали участь багато поколінь, якими керували талановиті професіонали, а саме: Семенков Віталій Єфремович, Свириденко Віктор Григорович, Печонкін Юрій Михайлович, Пасхалов Анатолій Іванович, Шеремет Олександр Іванович, Ігнат’єв Віктор Миколайович.

У 2008 році на посаду директора Будинку культури була призначена Коломійченко Ірина Василівна. З її приходом Будинок культури розпочав новий етап свого життя. Рішенням виконавчого комітету селищної ради було виділено кошти для будування газової котельні. З ініціативи Ірини Василівни та колективу майже наново відбудували кімнату для занять дітей художнім мистецтвом. 

Паралельно з господарськими справами розквітла і культурна робота: яскраві святкові концерти, незабутні вечори відпочинку, заходи, присвячені державним та професійним святам, неповторні конкурсно-розважальні програми.

Є у Будинку культури працівники, без яких не обійтися. Авраменко Олена - незмінний техпрацівник. І в приміщенні і на території Будинку культури завжди відчутно її клопітку роботу. Також, вона активно приймає участь у підготовці костюмів та реквізиту до свят. 

Вмілими руками Анатолія Делістьянова виробляються реквізити та робиться поточний ремонт. Він те тільки сам завзято працює, а й згуртовує навколо себе молодь.

Протягом всього періоду існування Будинку культури змінювався колектив, велась творча робота, набувався досвід. 

На даний час в штатному розписі чотири працівника:
директор – Коломійченко Ірина Василівна
художній керівник – Іванова Анна Сергіївна
керівник гуртка – Чередніченко Стальміра Іванівна
прибиральниця – Авраменко Олена Анатоліївна

Колектив Будинку культури смт Знам’янка Друга невеликий, але його турбота про односельців відчувається в цікавих заходах. У закладі діють 5 гуртків в кількості 96 учасника:

Вокальний колектив «Горлиця», 
молодша вокальна група ,
старша вокальна група,
старша та молодша театральна група,
гурток «Творча майстерня» декоративно-ужиткового мистецтва, та 5 клубів за інтересами в кількості 78 учасників:
ВІА «PUMA» та солісти,
гурт «Веселі музики»,
клуб «Майстриня»,
клуб «Кому за…»,
клуб «Чомучки».

Немає звань у колективів, але завзяті, наполегливі і творчі керівники невтомно до цього прагнуть. Творчі колективи приймають активну участь у всіх заходах, які проводяться в селищі та місті Знам’янка, Знам’янському районі. 

Тісну співпрацю підтримують працівники Будинку культури смт Знам’янка Друга з колективами ЗШ № 6 та ЗШ № 7, ДНЗ № 5 «Калинонька» селища Знам’янка та МПК, ЦДЮТ м. Знам’янка. 

Працівники закладу завжди радо чекають в свої колективи нових талановитих, завзятих, активних, творчих учасників художньої самодіяльності.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень