Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Історія

Споконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Палацу культури м. Знам’янка.

З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету Компартії України Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душею, було розпочато будівництво Палацу культури. За підтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депутата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства № 527 Одестрансбуд було завершено це будівництво. Багато трудових бригад брало участь у будуванні Палацу. Не тільки професійні майстри працювали,  не було на той час людини в місті, яка б не долучилася до проведення суботників, воскресників з благоустрою території Палацу. Працювали завзято і відповідально... Бажання отримати чудовий Палац було вище за втому та особисті інтереси.

7 травня 1977 року о 10.30. відбулося урочисте відкриття Палацу культури залізничників. Святкування тривало аж до вечора, і саме цього вечора першим на сцені Палацу культури виступив заслужений ансамбль «Ятрань».
Палац культури вмістив:
•    великий глядацький зал, який завжди заповнений глядачами;
•    велику упорядковану сцену, яка приймає не тільки своїх учасників художньої самодіяльності, а й багато популярних артистів, вокально-інструментальних ансамблів, театральних колективів з різних міст України та близького зарубіжжя, на якій проходять не тільки культурницькі заходи а й демонструються художні фільми;
•    бібліотеку з просторою читальною залою, яка розкриває завжди свої двері всім бажаючим читачам, для якої стало головною метою надання послуг для задоволення потреб громадян у сфері освіти, інформації та розвитку особистості, включаючи відпочинок та дозвілля;
•    зал урочистої реєстрації шлюбів і новонароджених;
•    кімнати для гурткової роботи;
•    великий зал для проведення занять танцювальних колективів та молодіжних дискотек.

Праця – це єдиний титул істинного благородства. Це – сила і натхнення людини-творця. Вона виявляється в кожній скромній і видатній творчій діяльності, направленій на благо людського суспільства. Під керівництвом призначеного першого директора Палацу культури залізничників Лантуха Григорія Гнатовича розпочали працювати 70 штатних працівників. І закрутилося колесо творчості та культури в нашому місті. За самовіддану працю керівників колективів та учасників гуртків художньої самодіяльності неодноразово нагороджували почесними званнями та грамотами. Одним із перших було присвоєне звання «народного » колективу агітбригади «Не проходите мимо», яким керував почесний громадянин міста Знам’янки Новіков Михайло Павлович, вокально-інструментальному ансамблю «Камертон», керівником якого був Сергій Скляровський. У березні 1992 року було присвоєне почесне звання «народний самодіяльний ансамбль української пісні і танцю колективу «Барвінок», який і на сьогодні не втрачає свою популярність. Засновниками його стали майстрині своєї професії, люди нестримної працездатності, ініціативні і енергійні – хормейстер Мельниченко Євдокія Павлівна, нині заслужений працівник культури, і хореограф Гадяєва Валентина Михайлівна. Шанувальники цього колективу завжди з нетерпінням чекають нових концертних виступів своїх кумирів, щоб знов і знов отримати насолоду, настрій, радість, хвилини щастя, які так щедро дарує «Барвінок».
В 2001 році Палац культури залізничників було передано в упорядкування міській владі і з того часу він працює під назвою міський Палац культури.

Нині міський Палац культури очолює Альошина Наталія Миколаївна, яка вміло згуртовує навколо себе талановитий і злагоджений творчий колектив, справжніх професіоналів своєї справи, вони вміло продовжують розкручувати колесо культури і творчості своїх наставників. Досвід і вміння цього колективу стали запорукою постійного зростання авторитету Палацу культури: художній керівник – Бойко Світлана Василівна, завідуюча відділом дозвілля та роботи з молоддю – Кравченко Вікторія Станіславівна, завідуюча масовим сектором –  Петрашова Вікторія Олександрівна, культорганізатор – Запісочна Вероніка Олегівна.
Завдяки професіоналізму та досвіду, гарним організаторським здібностям, згуртованому творчому колективу, достатній матеріально-технічній базі, світловому та музичному оздобленню вся робота міського Палацу культури проводиться на належному рівні. В цьому чимала заслуга художника Сергія Єгорова, освітлювача Віктора Русакова, робітника сцени Петра Пісчурнікова. І, звичайно, жодного заходу, який проводиться у Палаці культури, не можна уявити без прекрасного, різнобарвного та насиченого музичного оформлення, яке створює звукооператор Олександр Редько. 

Матеріально-технічна база Палацу культури постійно удосконалюється та оновлюється, сприяє розвитку та роботі колективів художньої самодіяльності та створює комфортні умови для їх діяльності.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора