Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Деякі цікаві будівлі міста Знам'янка

Будівля виконавчого комітету Знам’янської міської ради

Фото без опису

Будівля виконавчого комітету Знам’янської міської ради належить до визначних будівель у центрі міста адміністративного, громадського та культурного призначення, які розташовані у центрі міста. Серед цих будівель виділяються будівля Знам’янської райдержадміністрації, будівля Державного банку, будівля Поліклінічного відділення відділкової залізничної лікарні ім. А.В.Лисенка та будівля Центральної районної лікарні. Ці будівлі були задумані за Планом розвитку міста Знам’янка 1946 року і були збудовані у другій половині 1950-х років, за винятком Районної лікарні.
Будівля адміністративної влади знаходиться у його центральній частині, за адресою вул. М.Грушевського, 19 і виглядає, як шляхетний двоповерховий будинок, що ніби відтягнутий у глибину невеликого штучного скверу. Доріжка від тротуару центральної вулиці міста виводить нас прямо до центрального входу у будівлю, який розташований у нижній частині псевдо-фронтону з трикутним зводом у верху. Потужний карниз охоплює центральний псевдо-фронтон з обох боків до краю будівлі.
Ця будівля спочатку існувала як резиденція міського комітету КПУ. Через особливості політичної системи колишнього Союзу найважливіші рішення з управління містом приймалися саме партійною інстанцією. Тут працювали відділи міськкому партії, проходили конференції делегатів міської громади, наради просвітницького товариства «Знання». До початку 1990-х років на першому поверсі будівлі розміщувалася змістовна бібліотека суспільно-політичної літератури. У стінах будівлі працювали секретарі міськкому партії В.О.Івлєв, В.Г.Кузнєцов, М.П.Громовий, інші керівники.
З кінця серпня 1991 року з припиненням діяльності КПРС на території України ця будівля стала резиденцією Знам’янської міської ради, міського голови м. Знам’янка, апарату міської ради, виконавчого комітету міської ради. Тут працювали керівники м. Знам’янки В.О.Джулай, В.В.Мацко, М.О.Нестеров, С.С.Лінник, В.В.Крюков, І.Б.Крижановський, С.І.Філіпенко.    

 

Будівля Пожежного депо Знам’янка
(Знам’янського МРВ ДСНС України у Кіровоградській області)

Фото без опису

З кінця ХІХ ст. пожежну охорону станції Знам’янка і селища здійснювала пожежна частина залізничної адміністрації Знам’янки. Будівля залізничної пожежної частини зберігається і до теперішнього часу у південній частині міста, на південь від локомотивного депо Знам’янка, по вул. Осадчого. Ця будівля кінця ХІХ ст. має статус пам’ятки архітектури і містобудування.
Після закінчення Другої світової війни за планом розвитку міста Знам’янка було задумано утворити новий діловий центр у східній частині міста. Цьому сприяло утворення Олександрійської дороги - сучасної вул. Віктора Голого, вул. Колгоспної, де з’явився офіс колгоспу «Путь Ілліча», нині СВК «Колос» та нового житлового району від вул. Дмитрівської до Йовинської балки та будування нового Залізничного вокзалу Знам’янка і Привокзального мікрорайону.
Будівля Пожежного депо Знам’янка з’явилася у другій половині 1950-х років. Центральну частину будівлі займає депо-бокс для пожежної автомобільної техніки. У східній частині будівлі знаходиться сторожова спостережна вежа старого зразка. Велика площа перед будівлею пожежної охорони сприяє проведенню протипожежних навчань, обслуговуванню техніки та громадських заходів. Тепер у цій будівлі розташований Знам’янський МРВ ДСНС України у Кіровоградській області.   

      

Стадіон «Локомотив», м. Знам’янка, Міський Парк відпочинку

Фото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

 

Стадіон «Локомотив» у Міському Парку відпочинку тісно пов’язаний з розвитком футболу і спортивних змагань у місті Знам’янка, а також з визначними форумами громадського життя у місті і Знам’янському районі.
Стадіон «Локомотив» був споруджений силами молоді паровозного депо і залізничного вузла за короткий термін. Стадіон відкрився для спортсменів у 1924 році. Того ж року почала виступи у змаганнях футбольна команда Залізничного клубу ім. В.Леніна, яка у кінці 1920-х років перейшла під оруду паровозного депо і стала називатися «Локомотив». Футбольні змагання за звання чемпіона міста Знам’янка відбувалися на цьому стадіоні з 1928 року.
Стадіон «Локомотив» за час існування пройшов декілька реконструкцій. Найбільшу перебудову він витримав у період відбудови Знам’янки 1944-1946 років. На стадіоні були споруджені дві трибуни – Північна і Південна, закриті роздягальні і службові приміщення, ложа верхнього ярусу для почесних гостей і керівництва. Трибуні вміщували до 1200 глядачів. Після реконструкції 2003-2005 років збереглася лише Південна трибуна, яка вміщує більше 600 глядацьких місць.
У 1944 році відновилося змагання за першість міста, аз 1946 року знам’янський «Локомотив» брав участь у першості Одеської залізниці. В 1949 році «Локомотив» брав участь у першості України, а у 1953 році «Локомотив» став чемпіоном Одесько-Кишинівської залізниці. В 1956 році «Локомотив» виборов звання чемпіона Кіровоградської області. У 1980 році «Локомотив» здобув другі місця у чемпіонаті Кіровоградської області та у першості Одеської залізниці.
Незабутніми для знам’янчан стали зустрічі гравців «Локомотива» з ветеранами київського і московського «Динамо», одеського «Чорноморця», які відбувалися на ньому з 1972 року, матчі з командою «Добруджа» з міста Толбухін (нині Добрич, Болгарія). У 1970-1980х роках на стадіоні «Локомотив» відбувалися фестивалі дружби народів колишнього СРСР, паради ветеранів Другої світової війни, паради піонерії, змагання з військово-прикладних видів спорту за участю воїнів військової частини с. Богданівка і Знам’янського підрозділу служби ДСНС України.           

 

Дитячо-юнацька спортивна школа  м. Знам’янка, Міський парк відпочинку

Фото без опису
 

 

Знам’янська дитячо-юнацька спортивна школа була одним з об’єктів культурно-освітнього розвитку міста, які з’явилися на початку третього післявоєнного десятиліття у зв’язку з підвищенням добробуту і стандартів життя жителів України. ДЮСШ знаходиться у центрі міста, у північній частині трикутника, утвореного кінцівкою вул. М.Грушевського, будівлею Районного вузлу зв’язку та Обеліском на честь 25-ї річниці визволення міста, за адресою вул. М.Грушевського, 41.
Дитячо-юнацька спортивна школа була збудована у 1966 році і була відкрита для дітей і юнацтва на початку 1967 року. За період існування директорами школи були І.Й.Мельниченко, А.І.Гаркавий, Є.О.Гавришевський. У Знам’янській ДЮСШ діють секції з шістьох дисциплін: футболу, волейболу, гандболу, греко-римської боротьби, легкої атлетики, велосипедного спорту. У нинішньому навчальному році в Знам’янській ДЮСШ займаються більше 400 вихованців, з якими працюють 14 професійних тренерів.
Окрасою закладу є ігровий зал, в якому періодично відбуваються змагання з гандболу, волейболу, міні-футболу на першість міста, Кіровоградської області та зональні змагання всеукраїнського рівня за участю команд Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської областей.   

 

  Пішохідний міст над станцією Знам’янка-Сортувальна

Фото без опису

 

Пішохідний міст над територією станції Знам’янка-Сортувальна, вул. Станційна, є одним із знакових куточків міста, з яким пов’язано життя кількох поколінь більшості родин Знам’янки та знайомство з містом його гостей.
Пішохідний міст був збудований у 1936-1937 роках через зростання паровозного депо, станції та нових житлових районів південної частини міста. Міст був «збережений» історією у серпні 1941 року, коли при відступі Червоної армії було висаджено в повітря багато споруд станції і депо, при бомбардуваннях станції в кінці 1943 року та під час боїв за звільнення Знам’янки 5-9 грудня 1943 року, коли були знищені лише дерев’яні деталі споруди.
Пішохідний міст з’єднує північну і південну частини міста Знам’янка. У східній частині мосту знаходиться схід до Локомотивного депо Знам’янка – найбільшого підприємства міста. Західніше мосту знаходиться територія Будівельно-монтажного потягу №704, а ще далі – сортувальні горловини і парки станції Знам’янка-Сортувальна. Західніше південного сходу з мосту знаходиться Пожежне депо станції Знам’янка-Сортувальна - пам’ятка архітектури і містобудування, споруда кінця ХІХ ст., а східніше - посадкова платформа приміських потягів та невеличке старовинне селище родин працівників локомотивного депо, що носить назву «колонія».
Міст пережив кілька реконструкцій, остання з яких відбулася у 2012 році. Під час її був перебудований північний схід з мосту. З північного відрізку мосту відкривається найкрасивіший краєвид Знам’янки – вид на станцію Знам’янка-Сортувальна, де під мостом проносяться пасажирські і вантажні потяги, а також формуються нові состави, що вирушають зі станції Знам’янка.                 

 

 Будівля відділу поліції м. Знам’янка

Фото без опису

 

Будівля відділу поліції міста Знам’янка є резиденцією підрозділу органів МВС України у місті. Відділ Головного управління Національної поліції України у Кіровоградській області в місті Знам’янка знаходиться у Східному мікрорайоні міста по вулиці Київській, буд. №25.
У передвоєнний час та перші післявоєнні роки підрозділ МВС розміщувався у невеликому будинку в районі станції Знам’янка та паровозного депо, який на сьогоднішній час не зберігся. Від 1950-х до початку 1980-х років відділ органів МВС в місті Знам’янка розміщувався у компактному двоповерховому будинку у центральному районі міста по вулиці Героїв Крут, де тепер знаходиться Знам’янський офіс Пенсійного фонду України. З розвитком нових засобів зв’язку і управління стара будівля відділу міліції перестала відповідати вимогам правоохоронної служби.
У 1979 році було завершено будівництво нової будівлі відділу підрозділу МВС у східній частині міста, поблизу Привокзального мікрорайону та Східного житлового масиву. Відділ МВС переїхав до цієї будівлі у 1980 році. Простора триповерхова будівля вміщує приміщення для новітніх технічних засобів, автоматизованих систем управління, електронно-обчислювальної техніки, захисту від зброї масового ураження.
Початок роботи нової будівлі відділу МВС в місті Знам’янка співпав з періодом підготовки і проведення заходів і змагань ХХІІ літніх Олімпійських Ігор 1980 року, які відбувалися, також, у Києві і деяких містах України.               

 

Обласна бальнеологічна лікарня м. Знам’янка

Фото без описуФото без описуФото без опису

 

 

Багатопрофільний лікувальний реабілітаційний санаторний заклад де забезпечується високоефективне відновлення та реабілітація пацієнтів, що перехворіли на "COVID" та лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, органів дихання, гінекологічних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, шкіри, ендокринної системи та захворювань, викликаних порушеннями обміну речовин, а також реабілітація хворих з лікарняними листами за рахунок Управлінь Фонду соціального страхування.
Лікарня розташована в зоні помірного, теплого, відносно вологого клімату, де відсутні різкі температурні коливання повітря, що не викликає у хворих метеотропних реакцій і дає можливість не переривати курсового лікування.
Віддаленість від промислових об’єктів, чисте, насичене фітонцидами та ефірними сполуками повітря забезпечують гарний настрій, душевний спокій, чудовий відпочинок та, як підсумок, гарантують максимальне оздоровлення хворих.
Знам'янська бальнеологічна лікарня має комплекс будівель, до яких входять:- Спальний корпус оснащений двома ліфтами та однокімнатними і двокімнатними номерами для розміщення в номері одної, двох осіб в тому числі й номери категорії "Люкс" оснащенні кондиціонерами. У всіх номерах є душ, туалет, телевізор, холодильник. Всі корпуси лікарні з`єднані теплими переходами;
- Лікувально-діагностичний корпус оснащенний сучасним медичним та кліматичним обладнанням, аптекою;
- Їдальня з двома залами оснащенна сучасним кухонним та кліматичним обладнанням та безалкогольний бар;
- Клуб з танцювальним та кіно- залами, літні альтанки.
Поруч з лікарнею розташовані 2 магазини та кафе - бар, а також 2 водойми де можна чудово відпочити, як дорослим так і дітям. Через 3 зупинки є банкомат "ПриватБанку". Термінали для оплати та банкомати на території лікарні відсутні. Лікарня також пропонує додаткові послуги:- Інтернет (зона wi-fi) БЕЗКОШТОВНО,
- Культурні програми (танці, концерт, бібліотека)А також платні послуги:- Шашлична, для самостійного приготування страв;
- Екскурсії по пам`яткам Кіровоградської та Черкаської областей (при формуванні групп), а також надаємо пральні машинки, пічки ЗВЧ, праски, радіоприймачі FM та настільні ігри: теніс, футбол, шашки, шахмати, доміно. До послуг православних віруючих гарна капличка, адже для успішного лікування слід займатися не тільки фізичним тілом, а й душею хворої людини. Тому наша лікарня є воістину храмом здоров`я.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень