Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Архів новин

Фото без описуПро участь у семінарі та про мобільний додаток «FREE LIFE»

Фахівець із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб Ольга Білокамінська взяла участь у онлайн-семінарі щодо основ користування та можливостей мобільного додатку «FREE LIFE». Благодійна організація «FREE ZONE» у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, з метою підвищення рівня обізнаності працівників центрів реінтеграції та адаптації, а також регіональних департаментів соціального захисту щодо роботи з електронними інструментами моніторингу дотримання прав осіб, які перебувають в установах виконання покарань ДКВСУ організувала семінар з можливістю онлайн участі представників центрів реінтеграції та адаптації, а також регіональних департаментів соціального захисту та інших установ, які здійснюють роботу зі звільненими з УВП та СІЗО.  

Електронний додаток FREE LIFE створений благодійною організацією FREE ZONE за технічної та фінансової підтримки МФ «Відродження», DVV International в Україні, БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ», Міністерства юстиції України, проєкту «Заради життя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією PATH. Додаток допомагає покращити комунікацію державних та недержавних провайдерів послуг із засудженими та звільненими, а також у вирішенні проблем, пов’язаних із ресоціалізацією після звільнення. FREE LIFE містить інформацію про всі послуги, що надає держава та громадський сектор засудженим та звільненим, про провайдерів таких послуг, а також поради щодо захисту своїх прав та інтересів. У тому числі застосунок дозволяє контролювати якість надання послуг із лікування ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів та наркозалежності в тюрмах та органах пробації, оперативно відстежувати та реагувати на випадки порушення прав звільнених та засуджених. Зокрема, користувачі можуть знайти найближчі медичні установи, де можна отримати послуги з профілактики та лікування ВІЛ, ТБ, ВГ та наркозалежності, а також первинну медичну допомогу.

Окрім засуджених та звільнених, додаток буде корисним для лікарів, інспекторів із підготовки до звільнення, співробітників пробації, представників неурядових організацій, органів державної влади та самоврядування всіх областей України.

У FREE LIFE можна знайти відповіді на юридичні, адміністративні, побутові питання, посилання на основні нормативно-правові документи, освітньо-просвітницькі матеріали для засуджених та звільнених, відеокурси життєвих навичок тощо.

Електронний додаток має десктопну та мобільну версії.

Завантажити додаток можна за посиланнями:

на Android — https://bit.ly/3tpqSwK

на iPhone — https://apple.co/3lasTt8

або скористатися веб-версією freelife.freezone.org.ua

 


Фото без описуПро участь у навчанні

Фахівці із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб Юлія Волошина та Ольга Білокамінська пройшли навчання у форматі онлайн щодо базових знань з протидії торгівлі людьми, ідентифікації постраждалих осіб та надання їм допомоги. Захід був організований громадською організацією «Обласний жіночий інформаційний центр» у співпраці з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за участю представників Департаменту соціального захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації, Головного управління Національної соціальної сервісної служби України в Кіровоградській області, Кіровоградського обласного центру зайнятості, Кіровоградського обласного центру соціально-психологічної допомоги, відділу Міграційної поліції головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Основними питаннями для вивчення стали: законодавча база з протидії торгівлі людьми; національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в умовах децентралізації; діяльність правоохоронних органів у напрямку протидії торгівлі людьми; ідентифікація постраждалих осіб; порядок надання статусу і можливості надання допомоги постраждалим; види надання допомоги через МОМ та інші громадські організації; легальне працевлаштування українців за кордоном;  впровадження на Кіровоградщині коаліційного проєкту «Здійснення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми у Полтавській, Кіровоградській, Харківській та Чернівецькій областях у 2021–2022 роках».


Фото без описуПро участь у онлайн-воркшопі

Фахівець із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб Ольга Білокамінська взяла участь у онлайн-воркшопі на тему «Застосування стандартів Стамбульської конвенції при наданні допомоги постраждалим від гендерно зумовленого, зокрема, домашнього насильства». Онлайн-воркшоп проводився громадською організацією „Ла Страда-України” в рамках проєкту «Подолання насильства щодо жінок в Україні через підвищення обізнаності про Стамбульську конвенцію та гендерно зумовлене насильство» за підітримки проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW). Доповідачами були експерти  ГО « Ла Страда-України» та залучені представники Міністерства соціальної політики України, Управління Координаційного центру з надання правової допомоги, Департаменту Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства. Онлайн-воркшоп мав на меті представлення основних стандартів Стамбульської конвенції із захисту постраждалих від гендерно зумовленого насильства, представлення діяльності органів державної влади та громадських організацій щодо надання допомоги та захисту постраждалим в світлі стандартів Стамбульської конвенції, а також розгляд  методів інтерактивної роботи за участі спеціалістів центрів соціальних служб та спеціалістів системи надання безоплатної правової допомоги регіонального та місцевого рівнів щодо особливостей впровадження відповідних стандартів на місцевому рівні.



Літо, не минай!

Прикро, що літо дуже коротке! Хочеться, щоб воно ніколи не закінчувалося, щоб сонячні дні й тепла погода тривали цілий рік  щоб гарний настрій не покидав нас!

З метою змістовного дозвілля дітей, які перебувають під час літніх канікул вдома,  Юлією Волошиною, фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб (дир. Наталія Шевченко), проведено ігротеку на  вулиці Матросова.  Діти  активно грали у волейбол, фризбі. 

Діти отримали позитивний настрій та подарунок.

Фото без описуФото без описуФото без опису

 


Фото без описуІгротека «Подорож до країни Здоровляндії»Фото без опису

З метою популяризації ведення здорового способу життя і профілактики шкідливих звичок фахівцем із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб О. Білокамінською, на ігровому майданчику поблизу будинку 109, що по вулиці (Калініна) Калинова, проведено ігротеку «Подорож до країни Здоровляндії». Діти приймали активну участь у рухливих іграх, відгадували загадки, розфарбовували розмальовки. Всі учасники отримали гарний настрій  і подарунки від Центру соціальних служб, поділилися враженнями та з нетерпінням очікують наступних ігротек.

 

 

 

 

Фото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Дарує літо розваги дітям

Літні канікули – це три чудових місяці, які можна провести, як заманеться. Можна щодня зустрічатися з друзями, читати будь-які книжки, слухати улюблену музику, подорожувати. Також можна поїхати до бабусі з дідусем в село. Але не всі дітлахи можуть залишити домівку.

З метою змістовного дозвілля дітей, які перебувають під час літніх канікул вдома, Юлією Волошиною, фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб (дир. Наталія Шевченко), проведено ігротеку для дітей на вулиці Героїв Крут. Підлітки активно малювали та виконували рухові вправи.

Діти отримали позитивний настрій та були нагороджені подарунками.

Фото без описуФото без опису


Фото без описуНайкраща розвага в спеку – водяний пістолет!
В рамках святкування Дня міста для маленьких знам’янчан проводилося безліч розваг. Такими стали найрізноманітніші конкурси за  допомогою водяних пістолетів, які провели у міському парку відпочинку працівники центру соціальних служб (директор Н. Шевченко). 
Коли на вулиці спека нам хочеться проводити час у прохолодних місцях і відпочивати. Але й забувати про активність не хочеться теж! Наприклад, можна пограти з водою, бризкати одне на одного і веселитися. Тут на допомогу прийдуть водні пістолети, адже навіть обливання водою можна перетворити на динамічну гру зі своїми правилами. 
За участь у конкурсах діти отримали подарунки та гарний настрій.

Ю. Волошина,
фахівець із соціальної роботи


Фото без описуНа Знам’янщині з  клієнтами пробації  проведено роботу щодо попередження деяких видів захворювань

06 квітня, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, представниками Благодійної організації «Вільна зона», а саме регіональним консультантом Олександром Камінським та соціальним працівником Сергієм Чабанюком в рамках проекту «Заради життя» проведено тестування на ВІЛ та скринінгову анкету для в становлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, вірусного гепатиту С та виявлення осіб, які потребують проведення діагностики захворювання на туберкульоз. 

Після чого, фахівцем з соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб Ольгою Білокамінською, клієнтам пробації  проведено лекцію-бесіду на тему «Туберкульоз. Шляхи зараження та запобігання».

Фото без описуТакого виду хвороби є доволі актуальними в наш час. Але, їх можна попередити, і перш за все наявністю знань та дотриманням всіх рекомендацій, які зможуть  запобігти зараженню. 

У випадку, якщо не вдалося уникнути зараження, важливим в ситуації, яка склалася є вчасне виявлення захворювання та подальше лікування, яке допоможе уникнути непоправних наслідків для здоров’я та життя людини. 
    
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 

 

 


 

Фото без опису«Що потрібно пам’ятати про ВІЛ/СНІД ?»

 

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Знам’янський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує про шляхи передачі ВІЛ-інфекції. 

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД.

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, тобто хвороба, викликана вірусом. Віруси є збудниками багатьох хвороб, наприклад, грипу, герпесу, навіть деяких видів раку. Для своєї життєдіяльності вірус повинен проникнути в живу клітину. В разі ВІЛ – це імунна клітина людини. 

Існують три основні шляхи передачі ВІЛ від однієї людини до іншої:
1. При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною, коли сперма чи вагінальні виділення інфікованої людини потрапляють на слизові оболонки вагіни, пеніса, ротової порожнини або прямої кишки, з яких вірус проникає в кров іншої людини.

2. Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким перед цим користувалася інфікована людина і кров якої залишилась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусоносія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ. 

3. ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері. ВІЛ/СНІД поширюється також з інфікованою кров'ю. 

Вірус імунодефіциту людини НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ через:
-    спільне з ВІЛ-інфікованим користування верхнім одягом;
-    рукостискання;
-    спільне користування “фонтанчиком” для питної води;
-    посуд, їжу;
-    домашніх тварин;
-    туалети (унітази);
-    чхання та кашель;
-    контакти в громадському транспорті (наприклад, у години “пік”);
-    обійми;
-    монети та паперові гроші;
-    постільну та натільну білизну, рушники, мило, мочалку;
-    укуси комарів та інших комах;
-    плавання в басейні;
-    дверні ручки та спортивні снаряди;
-    дружні поцілунки.

Заходи профілактики. Основна умова - Ваша уважність!

Статеві контакти - найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний спосіб запобігти зараження - уникати випадкових статевих контактів і використовувати презерватив. 

Внутрішньовенне вживання наркотиків не тільки шкідливо для здоров'я, але і значно підвищує можливість зараження вірусом. 

Будь-який інструментарій (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті при різних маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління і т.п.), де може міститися кров людини, зараженої ВІЛ, потрібно стерилізацізувати. Вірус СНІДу не стійкий, гине при кип'ятінні миттєво, при 56 С градусах - протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезрозчини. Спирт не убиває ВІЛ. Перевірка донорської крові обов'язкова.

“Національна лінія телефону довіри з проблеми ВІЛ/СНІД” для загального населення  –0-800-500-451 

Фото без описуПроведено благодійне хрещення немовляти з сім»ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах

 

Хрещення – це таїнство входження до Церкви та народження для вічного життя  у Царстві Божому. За сприяння Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді настоятелем храму Сергія Радонезького о.Василієм (Мазуруком) було проведено благодійне хрещення немовляти з сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Дитина в цей день отримала хрещених батьків, які будуть опікуватися нею разом з рідними, та   свого янгола-охоронця.

Після церемонії  від міської влади були вручені подарунки.

Фахівець із соціальної роботи ЦСССДМ 
Ю. Волошина


Фото без описуСоціальна підтримка сімей, які опинились у складних життєвих обставинах – серед  пріоритетів діяльності міської влади

Знам’янським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі спеціалістами Кіровоградського ОЦСССДМ та селищної ради смт Знам’янка Друга здійснено відвідування соціально-вразливих категорій сімей. 

Основним завданням спеціалістів при відвідуванні сімей є професійна допомога родинам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їх вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг.

Фото без описуЦього разу родини мали можливість отримати професійні консультації психолога Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Співак Т.В. з питань виховання дітей, конструктивного вирішення конфліктів, покращення мікроклімату в сім’ї тощо.

Фото без описуПроведено профілактичні бесіди з членами родин щодо належного виконання батьківських обов’язків по відношенню до неповнолітніх дітей, створення умов для їх повноцінного життя та розвитку та інші консультації з

Фото без описухвилюючих їх питань.

За результатами відвідування 1 родина поставлена на відповідний облік МЦСССДМ.

 

 


 

Фото без опису«Планета дитинства»

 

Дитинство — найщасливіший період життя для багатьох з нас... Ми завжди тепло згадуємо роки нашої молодості та дитинства, але є діти, у яких просто немає батьків або батьки ведуть асоціальний спосіб життя і не виконують по відношенню до своїх дітей виховних функцій. І тоді на допомогу таким дітям приходить держава.

На жаль, реалії сьогодення  наклали свій відбиток на повсякденне життя. Тому зустріч з випускниками навчальних закладів міста з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей пройшла з урахуванням обмежувальних заходів на період карантину.

Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Шевченко привітала випускників та  зазначила, що для них  починається по-справжньому самостійне життя, тепер багато що залежить від них, від їхньої старанності, працьовитості, талантів.

Доведеться щодня доводити свої здібності, щоб досягти успіхів і стати професіоналами в обраній справі.  Вручаючи подарунки від міської влади,  побажала всього найкращого і дала таку пораду: « Як би не склалася подальша доля — намагайтеся не втрачати свої погляди на життя, завжди залишатися самими собою і зберігати в очах  іскорку доброти і радісного ставлення до життя».


Фото без описуОптимізація допомоги ВІЛ-позитивним людям

 

Нині загальновизнано, що СНІД перетворився на глобальну катастрофу. І подолати цю «чуму 21 століття» можливо тільки зусиллями всього людства.

За сприяння  центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  ( директор Н. Шевченко) на базі Центру дитячої творчості та дозвілля ( директор  Г. Подвиженко) відбувся тренінг «Консультування з питань ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів та туберкульозу, профілактика стигматизації людей, які живуть з ВІЛ»,  який провів Благодійний фонд «Баварський дім, Одеса». 

Тренер Благодійного фонду В. Горбунов зробив огляд епідеміологічної ситуації з ВІЛ у світі, Україні та Кіровоградській області зокрема.  Були висвітлені питання етичних та соціальних аспектів епідемії ВІЛ/СНІДу, стигматизації, дискримінації, профілактики ВІЛ-інфекції, проблеми туберкульозу, а також принципи консультування та навички ефективного спілкування. 

У тренінгу взяли участь спеціалісти міського та районного ЦСССДМ, служби у справах дітей, відділу молоді, спорту та охорони здоров’я, відділу освіти та Центру пробації. По закінченню тренінгу всі учасники отримали сертифікати.

Директор ЦСССДМ
Н. Шевченко


Фото без описуУ зв’язку із введенням карантину на всій території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19» до м. Знам’янка із закладів інституційного догляду та виховання з метою недопущення гострої респіраторної хвороби COVID-19 повернулись 17 дітей, що виховуються в 16 сім’ях. 

 

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено інспектування та моніторинг стану життєдіяльності даних сімей, забезпечення потреб дітей, належних умов утримання, виховання, забезпечення права на освіту, соціальний захист, а також створення безпечного середовища. Одна сім’я перебуває на обліку центру соціальних служб, як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. 

За результатами проведеної роботи виявлено достатню забезпеченість потреб дітей у вищезазначених родинах. Здійснюється постійний моніторинг стану функціонування сімей та забезпечення прав дітей. 

Начальник відділу соціальної роботи МЦСССДМ    

Крук О.В


Фото без описуМіжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.

 

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогрессу країни.

Карантин вніс корективи у наше життя, але  фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  продовжують працювати і допомагати дітям і сім'ям. Не залишаються без уваги сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, сім’ї,   в  які повернулись діти  з інтернатних закладів через введення карантину. Всі необхідні сім’ям послуги надаються в повному обсязі, адже у цей непростий період нестабільності варто гуртуватися, об’єднуватися і  турбуватися один про одного! 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вітає всіх з Днем сім’ї , яка є найціннішим скарбом,що люди можуть мати у житті. Ніяка карколомна кар’єра і золоті гори не замінять підтримку рідного плеча, дитячу посмішку, теплі обійми. Бажаємо цінувати свої сім’ї понад усе, дорожити кожною хвилиною, проведеною з рідними людьми, ставити сімейне благополуччя пріоритетом, дарувати близьким любов і увагу !!! Нехай Ваші сім’ї будуть здоровими, щасливими і позитивними !))) Бережіть себе і своїх близьких.
 

Фото без описуПрості речі рятують життя !!!

 

Знам’янським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підготовлено та роздруковано інформаційну пам’ятку «Корисні поради» з питань протидії COVID-19 за рекомендаціями МОЗ, НСЗУ та  ЮНІСЕФ. Д

аний буклет містить інформацію про те, як слід діяти у разі наявності у батьків або дітей ознак захворювання із зазначенням контактних телефонів реєстратури АЗПСМ, дитячої консультації, гарячої лінії з питань коронавірусу у Кіровоградській області та інших гарячих ліній.

Дана листівка розповсюджується серед клієнтів МЦСССДМ.

Фото без опису


 

Фото без описуСоціальна підтримка сімей та осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах і перебувають на обліку Знам’янського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на період карантинного режиму здійснюється на дистанційній основі.

 

Фахівці надають соціальні послуги по телефону: проводять профілактичні бесіди, дають батькам рекомендації стосовно забезпечення потреб дітей і належного виконання батьківських обов’язків.

У випадку виникнення проблемних ситуацій, батьки мають змогу самостійно зателефонувати соціальному працівнику та отримати консультацію з хвилюючих їх питань. 

Нагадуємо, що звернутися до Знам’янського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді можна за телефоном 2-07-06 або написати листа на електронну пошту mcsssdm_znam@zn-rada.gov.ua

ЦСССДМ


Фото без описуТурбота про дітей, забезпечення їх всебічного розвитку – одне із найбільш важливих завдань суспільства

 

Турбота про дітей, забезпечення їх всебічного розвитку – одне із найбільш важливих завдань суспільства, яке дбає про своє майбутнє, адже діти – гарант розвитку держави. 

На сьогоднішній день в Україні існує велика кількість дітей, які фактично не отримують належної батьківської підтримки і достатнього рівня виховання, що породжує гостру проблему соціального сирітства. 

У разі,  коли дитина лишається батьківського піклування, відбуваються всі можливі заходи для влаштування дитини в сімейні форми виховання, в тому числі прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. 

На даний час в місті функціонує 2 прийомні сім'ї та 4 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Одним із провідних напрямків роботи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є соціальне супроводження таких родин, їх підтримка та допомога у вихованні та розвитку дітей, подоланні труднощів, вирішення спірних питань, які виникають у процесі життя. 

В рамках роботи групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів   центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (директор Н.Шевченко) було організовано та проведено зустріч зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції Є. Гловацьким. 

В рамках проведення зустрічі було обговорено актуальну на даний час проблему «булінгу», а також кримінальної відповідальності за вчинення правопорушень. 

Окремий інтерес викликали питання «дисципліни», особливості її застосування, вирішенням конфліктів, побудова партнерських стосунків в родині тощо.

О. Крук, 
начальник відділу соціальної роботи


Фото без описуФахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою моніторингу умов проживання і виховання дітей, проведення профілактичних бесід та надання соціальних послуг, було здійснено відвідування 10 сімей, які перебувають на обліку Центру, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

 

Під час візиту з батьками проведено бесіди стосовно поліпшення житлово-побутових умов та санітарно-гігієнічних норм в яких перебувають діти, проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання батьківських обов’язків, профілактики вчинення домашнього насильства і профілактики ризиків залежностей. 

За результатами відвідування Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складено акти відповідно до чинного законодавства.


Фото без описуПроведено  засідання координаційної ради  з питанії профілактики  наркоманії та ВІЛ/СНІДу

Відбулося планове засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії  і протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, та запобіганню ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі МКР) під головуваванням секретаря міської ради Клименко Н. М.. 

В ході засідання було заслухано доповідачів лікаря-нарколога КЗ «Знам’янська міська лікарня ім.. А. В. Лисенка» Чернєцова П. П., лікаря-інфекціоніста КЗ «Знам’янська міська лікарня ім.. А. В. Лисенка» Ладан С. В., лікаря-фтизіатра КЗ «Знам’янська міська лікарня ім.. А. В. Лисенка» Проходу П. С., начальника відділу молоді, спорту та охорони здоров’я Ладожинську Р. А., старшого опероуповноваженого Знам’янського сектору кримінальної поліції  ВП ГУНП в Кіровоградській обл., Галєвського А. А.. 

Розглянуто наступні питання: про профілактику наркоманії і злочинності, пов’язанної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; про профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу; про профілактику захворюваності на туберкульоз. Протокол наради вела секретар МКР, ФСР МЦ СССДМ Білокамінська О. М.

Заслухану інформацію взято до відома, обговорено проблемні питання, внесено пропозиції і прийнято відповідні рішення.


Фото без описуДо Міжнародного дня інвалідів  на базі КЗ "Знам'янська спеціальна школа КОР" (директор  Н. Заруцька) традиційно проводився міський Тиждень Дружби "Повір у себе", започаткований 25 років тому центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

 

Протягом  декількох днів вихованці мали змогу  бути учасниками спортивних змагань, відвідати  Уроки Доброти, концертні та ігрові програми.  Заключне свято  «Зіркова країна дитинства» підготували  юні таланти закладу. На це свято до дітей з подарунками завітали В. Загородня ,перший заступник міського голови; Н. Шевченко , директор ЦСССДМ;  С. Когатько, прокурор міста; І. Зуєва член піклувальної ради школи; В. Ларіонов начальник Знам'янського МРВ Управління ДСНС України в Кіровоградській області, які подякували дітям за їх творчість та побажали усім добра, радості, благополуччя, миру та впевненості в завтрашньому дні, а саме головне –. здоров’я.

Також гості  мали змогу помилуватися виставкою дитячих робіт «Яскраві зірочки творчості»  та отримали сувеніри на пам’ять.

Н. Шевченко, 
директор ЦСССДМ


Фото без описуЗ нагоди Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», Всеукраїнського тижня права, до Міжнародного дня захисту прав людини та в рамках роботи лекторію з профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі фахівцем із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською  О. М., в Міській дитячій юнацькій бібліотеці для учнів старших класів НВК Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназії № 3 проведено бесіду з використанням відеоматеріалів «Булінг. Юридична відповідальність за булінг. Що робити, коли з мене знущаються?». 

 

Діти отримали нові знання та практичні поради з профілактики насильства.

 


Фото без описуПрофілактика ВІЛ/СНІДу

До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, протягом Всеукраїнській акції «16 днів протидії насильству» в рамках проведення «Тижня Дружби «Повір у себе» і занять з профілактики негативних явищ та Школи самостыйного життя в КЗ СЗОШ – інтернат для учнів фахівцем із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., було проведено бесіду з використанням відеоматеріалів на тему «Проблема ВІЛ/СНІД в Україні», «Толерантне ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД». 

Діти мали змогу ознайомитися з корисною інформацією, обговорити дану тематику. 


Фото без описуТренінг з протидії домашньому насильству

 

Фахівець із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінська О. М., взяла участь у обласному тренінгу для спеціалістів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та об'єднаних територіальних громад з питань організації надання соціальних послуг особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

На тренінгу розглядалися питання актуалізації домашнього насильства, зміни та доповнення в нормативних актах, порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, методи ідентифікації жертви і агресора, особливості роботи з особами, що стали жертвами або свідками домашнього насильства,  особливості роботи з агресором тощо.


Особлива увага дітям сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги влади та повного забезпечення соціальними послугами.

На виконання міської комплексної програми «Молодь Знам’янщини», згідно плану роботи ЦСССДМ, з метою запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, захисту прав дітей, соціальної підтримки членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей 12 листопада було здійснено відвідування сімей вищезазначених категорій.

Під час візиту було встановлено, що, нажаль, не всі батьки підтримують належні санітарно-гігієнічні умови проживання. При відвідуванні сімей з’ясовано, що основними проблемами батьків є: безробіття, низький рівень виховного потенціалу батьків, неналежне виконання батьківських обов’язків та догляд за дітьми, проблеми спілкування батьків та дітей.
Соціальними працівниками складено оцінки потреб сімей, щодо яких надійшла інформація, здійснено моніторинг функціонування наявних на обліку сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

З  батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними  батьківських обов’язків  відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

За результатами відвідування, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складено відповідні документи, зроблено висновки щодо стану батьківського потенціалу та забезпечення належних умов для утримання і виховання дітей.


Фото без описуСтворення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

 

Фахівці із соціальної роботи ЦСССДМ Білокамінська О.М. та  Волошина Ю.О. взяли участь у навчанні  "Створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу".

Встановлення опіки, піклування»  для спеціалістів центрів соціальних служб для Фото без описусім’ї, дітей та молоді у м. Кропивницькому.   

В процесі роботи розглядалася  законодавча база стосовно створення та функціонування  прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, поняття прихильності, травми.

Спеціалісти виконували різноманітні завдання, щоб закріпити знання з поставлених тем.

Фото без описуІнформація, яку отримали фахівці,  буде використовуватися в подальшій роботі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

 

 

 

 

 

 

Фото без описуКонтрацепція = життя = відповідальність !!!

 

26 вересня 2007 року за ініціативою ряду організацій, що займаються питаннями репродуктивного здоров’я і проблемами планування сім’ї, вперше було відзначено Всесвітній День контрацепції.

З метою підвищення обізнаності клієнтів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо різноманітних методів контрацепції, здійснено відвідування сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Під час проведення профілактичної роботи було розповсюджено близько 200 засобів контрацепції та лубрикантів, наданих ОБФ «Повернення до життя».

Всесвітній День контрацепції – довгострокова кампанія, спрямована на всіх жінок і чоловіків репродуктивного віку. Її мета – зниження високого рівня незапланованих вагітностей, а головний девіз: «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність».


 Акція «Промінчик доброти»  традиційно зігріває турботою !!!Фото без опису

 

Зробити дитину хорошою дуже просто. Досить буде подарувати їй щастя, любов та гідне виховання. В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями. 

З метою сприяння у розвитку, навчанні та вихованні дітей, що виховуються в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, Знам’янський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Н.Шевченко) Фото без описупровів традиційну соціальну акцію «Промінчик доброти», присвячену початку нового навчального  року.

50 дітей з сімей, які опинилися у важкій життєвій ситуації, та перебувають на обліку МЦСССДМ, з побажаннями успіхів у навчанні, отримали такий потрібний кожному школяру набір канцелярського приладдя : барвисті альбоми для малювання, зошити, олівці, фарби, ручки, фломастери, лінійки, ручки та  інші предмети.

З величезною вдячністю до акції поставилися батьки дітей .А посмішки на обличчях дітей-  що може бути кращим для дорослих!

Фото без описуНехай новий навчальний рік буде для школярів  успішним та багатим на нові знання, корисні уміння, надзвичайні  враження та яскраві емоції!!!

Начальник відділу 
соціальної роботи МЦСССДМ 
Крук О.В.

 

 

 


 


Фото без описуПроведено захід з дітьми дошкільного віку з елементами гри

Відповідно до плану роботи Знам’янського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді фахівцем із соціальної роботи Волошиною Ю.О., проведено захід з дітьми дошкільного віку з елементами гри.

Дітям в доступній формі надавалася інформація про здоровий спосіб життя.

Фото без описуУчасники ігротеки долучилися до перегонів на велосипедах, самокатах.

Активні учасники змагань отримали заохочувальні призи.



 

 

 

Фото без описуРобота з дітьми під час літніх канікул 

Фахівцем із соціальної роботи МЦ СССДМ Волошиною Ю.О., в рамках роботи з дітьми під час літніх канікул проведено конкурс з повітряними кульками серед дітей мікрорайону вул. Чайковського.

Фото без описуЦей конкурс, з одного боку, потішив дітлахів, а з іншого боку, став корисним для їхнього здоров’я.

Час пролетів дуже швидко. Дітлахи на згадку отримали невеличкі сувеніри.



 

Фото без описуРобота з дітьми під час канікул

Фахівцем із соціальної роботи  центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Волошиною Ю.О проведено арт- ігротеку з метою популяризації святкування Дня міста.

Під час проведення заходу з дітьми, які перебувають вдома в канікулярний час, вівся Фото без описудіалог з тематики: «Яким я в майбутньому бачу рідне місто».

Діти в малюнках відображали свої мрії, пов’язані з рідним містом.

 

 

 

 

 

 


Літо - здоров’я

ЗФото без опису метою популяризації здорового способу життя фахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Волошиною Ю., та Білокамінською О., в таборі з денним перебуванням дітей Фото без опису«Фестивальний» в міському парку відпочинку для дітей проведено лекцію про здоров’я, гігієну, безпечну поведінку і ризики залежностей.

В ході лекції з дітьми вівся діалог з тематики здоров’я та спорту.

 


Фото без описуПрофілактика туберкульозу

З метою профілактики соціально-небезпечної хвороби – туберкульозу, фахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Волошиною Ю. О., та Білокамінською О. М., в таборі з денним перебуванням дітей «Едельвейс» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 та таборі «Сонечко» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені  Т. Г. Шевченка  учням запропоновано до перегляду Фото без описудокументальний фільм «Туберкульоз мікроскопічний вбивця». Після перегляду фільму діти мали змогу обговорити  хвилюючі їх питання.

 

 

 

 


Фото без описуПропаганда здорового способу життя

З метою профілактики соціально-небезпечних хвороб та шкідливих звичок фахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Волошиною Ю. О., та Білокамінською О. М., в таборі з Фото без описуденним перебуванням дітей «Лісова пісня»  НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей проведено бесіду з використанням відеоматеріалів «Абетка здоров’я».

 

 


Фото без описуПрофілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу

З метою профілактики соціально-небезпечних хвороб та шкідливих звичок фахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., та Волошиною Ю. О., в таборі з Фото без описуденним перебуванням дітей «Веселка» ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 проведено бесіду та ігри з тематики ВІЛ/СНІДу і безпечної поведінки.

Діти приймали активну участь в інтерактивному заході, отримали нові знання та гарний Фото без описунастрій.

 

Фото без описуПрофілактика туберкульозу

 

З метою популяризації ведення здорового способу життя, профілактики соціально-небезпечних хвороб фахівцями із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., та Волошиною Ю. О., в таборі з денним перебуванням дітей «Веселка-2» ЗШ І-ІІІ ступенів № 6 проведено відео лекторій «Туберкульоз – біла чума».

Фото без описуПісля перегляду фільму, з дітьми проведено бесіду з профілактики туберкульозу. Діти мали змогу висловити власні думки, щодо цієї хвороби та зробили відповідні висновки.

ЦСССДМ

 

Фото без описуCвяткова зустріч для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - випускників учбових закладів міста та їх опікунів

 

Доле! Де ти? Відгукнися!
Нашим дітям посміхнися.
Дай вдачу доброї людини,
Дай їм щастя, вірне, лебедине.

Хай щедрою для вас земля вкраїнська буде,
Вона зуміє всіх дітей своїх зігріть.
На радість і на труд ми вас благословляємо
І по правді, так, як слід, на цій землі живіть.

Дитинство — найщасливіший період життя для багатьох з нас... Ми завжди тепло згадуємо роки нашої молодості та дитинства, але є діти, у яких просто немає батьків або батьки ведуть асоціальний спосіб життя і не виконують по відношенню до своїх дітей виховних функцій. І тоді на допомогу таким дітям приходить держава. 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 28 травня центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  (директор Шевченко Н.В.) спільно зі службою у справах дітей (начальник Карпук Л.Д.) організували святкову зустріч для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - випускників учбових закладів міста та їх опікунів в приміщенні територіального центру соціального обслуговування (директор Костікова Т.М.).

Цього року 10 випускників цієї категорії стоять на порозі дорослого життя. Всі вони отримали напутні слова від начальника відділу соціальної роботи Знам’янського МЦСССДМ О. Крук та головного спеціаліста служби у справах дітей В. Кісс , а також пам’ятні подарунки. Маємо надію, що у кожного випускника обов'язково в житті все складеться, треба лише докласти трохи зусиль і сміливо долати труднощі. Віримо в те, що вони пройдуть цей шлях достойно. Знайти себе, своє місце в житті, вирости і вижити, бути завжди людиною - що може бути святіше і дорожче. Вони – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, якою стане Україна. Бажаємо побільше оптимізму, натхнення та наполегливості ! 

Начальник відділу соціальної роботи 
Знам’янського МЦСССДМ 
О. Крук


Фото без описуТренінг з профілактики та попередження гендерно-обумовленого насильства

 

Фахівець із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінська О. М., взяла участь у обласному тренінгу «Ідентифікація випадків насильства та організація допомоги жертвам»., організований в рамках проекту «Профілактика та попередження гендерно-обумовленого насильства».  

Захід відбувся за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Громадської організації «Територія успіху» м. Кропивницький, Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На тренінгу розглядалися питання актуалізації домашнього насилля, ідентифікації застосування насильства, реагування на випадки домашнього насильства, особливості сексуальної поведінки дітей, перелік проблем, що виникають у дітей, що стали жертвами домашнього насильства, психологічні методи діагностики психічного стану роботи мозку тощо.


Фото без описуУвага, конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»!

 

З нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні проводить VIII обласний Конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Головною метою проведення Конкурсу є повернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до питань охорони праці. Конкурсні роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловостях, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо. На Конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах виконанні олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.  

Конкурс організовується і проводиться Управлінням Держпраці у Кіровоградській області в 2 етапи: перший етап грудень 2018-лютий 2019 (відбірковий обласний тур), другий етап березень-квітень 2019 року (фінал та оголошення переможців в області). Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художник, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп: перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років, друга група - автори робіт віком від 11 до 14 років, третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити розбірливо українською мовою:  назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора (зазначити вік дитини, повних років); місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу; сферу діяльності батьків; назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

Для участі у конкурсі необхідно направити роботи учасників до 15 лютого 2019 року до Управління Держпраці у Кіровоградській області за адресою: м.Кропивницький, вул.Дворцова, 24. e-mail: llkr@dsp.gov.ua Положення про VIII обласний Конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» та план заходів з його організації тапроведення додаються.

За додатковою інформацією звертайтесь до Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел. 2-07-06


Фото без описуПрава та обов’язки. Є права у кожного з нас

З нагоди Всеукраїнського тижня права та Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», в рамках роботи правового лекторію фахівцем із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською  О. М., в Міській дитячій юнацькій бібліотеці для учнів 8-х класів з НВК Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназії № 3 проведено відеолекторії «Права та обов’язки. Є права у кожного з нас».

Діти із захватом обговорали отриману інформацію. 

 

 


Фото без описуПрофілактика ВІЛ/СНІДу

 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», протягом Тижня Дружби «Повір у себе» у Знам’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів з Фото без описуучнівською молоддю проведено бесіду з профілактики ВІЛ/СНІДу. Дітям запропоновано переглянути фільм «Вірні рішення. Все, що необхідно знати про ВІЛ/СНІД». 

 

 


Фото без описуЗакінчення Тижня Дружби «Повір у себе»

 

Протягом Тижня Дружби «Повір у себе» в спеціалізованій школі-інтернаті проходили спортивні змагання, профілактичні лекторії, презентації, літератрні години, бібліозустрічі, концертні програми тощо.

Закінчився Тиждень Дружби святом «Друзів збираємо, гарний настрій маємо».

Фото без описуЗавітали поздоровили дітей міський голова С. Філіпенко, помічник народного депутата України О.Довгого Андрій Клименко, директор МЦ СССДМ  Н. Шевченко.

Учням подарували канцтовари та різноманітні ігри. 

Фото без описуЦього ж дня міський голова С.Філіпенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів С. Гребенюк, начальник управління соціального захисту населення А.Волошина. відвідали Знам'янський дитячий будинок - інтернат III - IV профілю (дир. Валько Т.А.).

Фото без описуМалеча влаштувала святковий концерт.

В свою чергу дорослі вручили вихованцям закладу солодкі гостинці. Сергій Іванович побажав усім добра, радості, благополуччя, миру та впевненості в завтрашньому дні, а саме головне – здоров’я.

 

 

 

 


Фото без описуСтартував щорічний тиждень дружби «Повір у себе»

 

У Знам’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів розпочався традиційний міський Тиждень Дружби «Повір у себе», співорганізатором  та засновником якого є Знам’янський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді директор Шевченко Н.В.).

Привітати з відкриттям Тижня Дружби завітала фахівець із соціальної роботи Центру Білокамінська О. М.. В день відкриття пройшли спортивні змагання Фото без опису«Прагнемо спортивних перемог».

Між естафетами виступили вихованці ЦДЮТ. За результатами змагань оголошено переможців. Всі учасники заходу та глядачі отримали солодкі подарунки надані спонсорами.

Фото без описуПопереду заплановано ще багато заходів, які не тільки піднімуть дітям настрій, а й сприятимуть залученню дітей з інвалідністю в соціальне життя і розвиток їх особистості, включаючи культурний та духовний розвиток.

 

 

 

 


 

Фото без описуПроведено чергове засідання Спостережної комісії Знам’янської міської ради.

 

Під головуваванням першого заступника міського голови Загородньої В. Г., проведено чергове засідання Спостережної комісії Знам’янської міської ради.  

В ході засідання було заслухано старшого інспектора Знам’янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» МЮ в Кіровоградській обл., Боршош О. В., яка доповіла інформацію про зміни в законодавстві у роботі з особами, які умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі.

Заслухані питання, обговорювали заступник голови спостережної комісії депутат міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, Мацко В. В., та заступник директора Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, Полікарпову Л. М., начальник відділу загального, контролю та роботи із звернення громадян, Григорьєвою О. А.

Протокол наради вела секретар Спостережної комісії, ФСР МЦСССДМ Білокамінська О. М.. В результаті засідання спостережної комісії представлену інформацію прийнято до відома та винесено відповідні рішення.

 

ПРОВЕДЕНО ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

 

Фото без описуПід головуваванням секретаря міської ради Клименко Н. М., проведено чергове засідання Знам’янської міської координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу. 

В ході засідання було заслухано доповідачів: лікаря-нарколога Знам’янської міської лікарні ім. А. В. Лисенка Чернєцова П. П., в. о. начальника ДУ «Центр пробації» Знам’янського МВ філії ДУ «Центр пробації» МЮ в Кіровоградській обл.. Боршош О. В., методиста методичного кабінету Знам’янського міського відділу освіти Босненко М. М., головного Фото без описуспеціаліста відділу молоді, спорту та охорони здоров’я виконавчого комітету Знам’янської міської ради Сугарея А. О.,  лікаря-інфекціоніста Знам’янської міської лікарні ім. А. В. Лисенка Ладан С. В., соціальний працівник ОБФ «Повернення до життя» Медковська А. С.

Обговорено і заслухано інформацію по наступним питанням: про профілактику наркоманії і злочинності, пов’язанної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; про профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу; про профілактику захворюваності на туберкульоз. Протокол наради вела секретар координаційної ради, ФСР МЦСССДМ Білокамінська О. М.
Заслухану інформацію взято до відома, обговорено проблемні питання, внесено пропозиції і прийняті відповідні рішення.


Акція «Промінчик доброти» зігріває турботою !!!

Фото без описуПротягом  вересня  місяця Знам’янським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Н.Шевченко) було проведено соціальну акцію «Промінчик доброти» по розповсюдженню наборів канцелярського приладдя, присвячену початку нового навчального  року.  

 

Крім такого потрібного кожному школяру набору олівців, фломастерів, зошитів, альбомів і інших предметів, 50 дітей з сімей, що перебувають на обліку Фото без описуМЦСССДМ отримали в подарунок ще і яскраві емоції. Нехай новий навчальний рік буде для них корисним, успішним та багатим на надзвичайні  враження !!!

 

 

 


Фото без описуЇдете за кордон? Подбайте про власну безпеку

 

Кількість громадян України, які потрапляють у ситуації торгівлі людьми, з кожним роком стрімко зростає. Злочинці вміло знаходять нові методи вербування та втягнення у торгівлю людьми.

Звільнившись, постраждалі, як правило, повертаються додому в незадовільному фізичному і психологічному стані, розбиті чи розчаровані.Крім цього, вдома на них часто чекає ціла низканових проблем: особисті документи зникли, вони зняті з реєстраційного обліку за місцем колишнього проживання, позбавлені батьківських прав тощо.

Національна гаряча лінія надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо. Номери гарячої лінії: 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного Білайн, Київстар, Лайф, або МТС. Гаряча лінія м. Кропивницьк (094) 93 89 087. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні. Перед тим, як виїжджати працювати у будь-яку країну, коли вас запрошують на роботу, подивіться на сайті Мінсоцполітики, чи є взагалі компанія, яка вам пропонує роботу, у переліку компаній, що мають право бути посередниками у працевлаштуванні. Дізнайтеся у відповідному консульстві або посольстві, чи існує така організація, яка пропонує вам роботу на місці.

Отримайте трудову візу, а не туристичну, дізнайтеся, де саме, хто вас чекає, контактні дані цієї особи. Повідомте інформацію про контактних осіб вашим родичам і ніколи не надавайте свій паспорт і проїзні квитки незнайомим людям. Завжди робіть копії, скан-копії, фотографії, які ви залишите собі на пошті або надішлете вашим друзям, або родичам для того, щоб у випадку, якщо у вас забрали паспорт, ви могли звернутися до відповідного посольства у тій країні, щоб вам змогли допомогти і зробити нові документи. Зробіть кілька копій закордонного та внутрішнього українського паспортів, розкладіть їх у різні місця ваших речей. Зателефонуйте ріднимабо друзям після приїзду.

Повідомте про своє місце знаходження. Періодично телефонуйте рідним і повідомляйте де знаходитесь. Якщо ви їдете на роботу і не впевнені в роботодавці, придбайте ще один додатковий мобільний телефон і картку. Заховайте його серед речей. Якщо вас будуть проти волі утримувати і відберуть телефон, у вас буде можливість екстреного зв’язку з рідними за додатковим телефоном. В разі небезпеки телефонуйте в посольство України, навіть якщо ви перебуваєте незаконно.

Краще бути депортованим назад до України, ніж втратити життя чи здоров’я. І взагалі, коли виїжджаєте, дізнайтеся, які організації займаються допомогою людям, які протидіють торгівлі людьми. Таких організацій у світі дуже багато. І коли ви кудись виїжджаєте, запам'ятайте собі телефон, щоб ви могли звернутися туди. Це додаткова допомога, крім тієї, яку вам може надати посольство в цій країні. Тобто, це мінімум, який людина повинна розуміти перед виїздом.

Ви постраждали від злочину торгівля людьми, якщо ви потрапили у ситуацію, коли вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши ваші документи; вам пообіцяли добре оплачувану роботу за кордоном аба в Україні, а потім не заплатили; вас примушують відробляти неіснуючі борги; ви не мали можливості за власним бажанням кинути роботу; вас втягнули у злочинну діяльність або примушували жебракувати проти вашої волі тощо.

В такому випадку ви маєте право на отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми; допомогу у відновленні документів; безкоштовне медичне обстеження і лікування; отримання соціальних послуг і психологічної підтримки;сприяння у працевлаштування. Принаймні тридцять громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу. В громадських організаціях працюють справді небайдужі люди, жертвам забезпечується конфіденційність і безоплатність послуг.

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, в м. Знам’янка може звернутися до:

-    відділу молоді, спорту та охорони здоров’я (у випадках коли постраждала доросла людина ); до служби у справах дітей Знам’янської міської ради  (у випадках коли постраждала дитина) за адресою: м. Знам’янка , вул. М. Грушевського 19

-    міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Знам’янка, вул. М. Грушевського, 17 


Відбулося традиційне свято ”Планета дитинства” для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - випускників учбових закладів міста

 

Фото без описуДоле! Де ти? Відгукнися!
Нашим дітям посміхнися.
Дай вдачу доброї людини,
Дай щастя, вірне, лебедине.

Хай щедрою для них земля вкраїнська буде,
Вона зуміє всіх дітей своїх зігріть.
На радість і на труд ми їх благословимо,
По правді, так, як слід, на цій землі живіть!

Щорічно під звуки вальсу сотні випускників залишають стіни рідних шкіл. Цього свята немає в жодному календарі, але в житті кожного з нас воно займає особливе місце… На ньому зустрічаються біль розлуки і світлі надії, сум розставання з однокласниками і радість зустрічі з майбутнім.

Фото без описуДитинство — найщасливіший період життя для багатьох з нас... Ми завжди тепло згадуємо роки нашої молодості та дитинства, але є діти, у яких просто немає батьків або батьки ведуть асоціальний спосіб життя і не виконують по відношенню до своїх дітей виховних функцій. І тоді на допомогу таким дітям приходить держава.

Вже більше 10 років поспіль центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Н.Шевченко) організовує традиційне свято ”Планета дитинства” для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - випускників учбових закладів міста.

Цього року в гостинному залі Центру дитячої та юнацької творчості (директор Г.Подвиженко) зібралися випускники, їх опікуни, друзі, педагоги, вихователі.

Лунали слова найщиріших привітань від директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.Шевченко, головного спеціаліста служби у справах дітей Знам’янського міськвиконкому В.Кісс, вихователя Знам’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради Н.Свириденко.

Фото без описуЦього дня для цих дітей було підготовлено багато сюрпризів : чудовий концерт вихованців ЦДЮТ, солодкий стіл, смачний святковий торт від Спілки підприємців, пам’ятні подарунки і, найголовніше, благословення у щасливу дорогу від тих, хто заміняв їм рідних батьків.

Хотілося б від усього серця привітати дітей із закінченням школи! Вони пройшли надзвичайно важливий етап, і сьогодні символічно прощаються з безтурботним життям.

Попереду у них самостійний шлях, здобуття професії, побудова власної сім’ї. Віримо, що вони достойно увійдуть у доросле, повне щасливих моментів  життя, в якому їх оточуватимуть тільки вірні друзі, чуйні та добрі люди, що підтримають в необхідний момент.

__________________________

Уміння бути гарною матусею – це дуже велика праця над собою, яка інколи потребує сторонньої допомоги

 

Фото без описуДень матері - це одне із самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди підтримає і буде самовіддано любити, не зважаючи ні на що.

Мати — саме та людина, яка своїм прикладом вчить ніжності і вірності, любові до ближнього. 

Уміння бути гарною матусею – це дуже велика праця над собою, яка інколи потребує сторонньої допомоги.

Фото без описуСаме з метою підтримки сімей у складних життєвих обставинах та надання їх професійної допомоги у налагодженні взаємостосунків в родині, 17 травня центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Н.Шевченко) було проведено зустріч до Дня матері із залученням психологів загальноосвітніх закладів міста.  

Учасникам зустрічі гостинно відкрив свої двері  територіальний  центр соціального  обслуговування (директор Т.Костікова).

Особливістю заходу стала невимушеність та відкритість його учасників. Завдяки вправам, які пропонували психологи М.Босненко, Н.Каракаш’ян, О.Денисова, О.Рац., мами мали можливість отримати навички Фото без описукомунікації в родині, прийомів заохочення та покарання дітей, вирішення конфліктних ситуацій, піклування про власне «Я» тощо. 

Діточки ж цей час присвітили малюванню вітальних листівок для своїх найдорожчих та найкращих матусь та ласуванню смачними солодощами ?.

Фото без описуТож сподіваємося, що всі побажання від організаторів заходу, психологів та самих матусь, що прозвучали в цей день, стануть реальністю і в їх оселях назавжди оселяться щастя і любов, розуміння і терпіння, радість і добробут.

Начальник відділу соціальної  роботи ЦСССДМ 
О.Крук

___________________________

Фото без описуПрофілактика наркоманії серед учнівської молоді

 

В рамках роботи лекторію з профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі фахівцем із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., в Знам’янському професійно-технічному училищі № 12 спільно з директором з соціальної роботи Григор’євою І. А., проведено відеолекторій на теми «Ризики залежностей.

Профілактика наркоманії: негативний вплив спайсів та коноплі на життя, і здоров’я людини, синтетичні наркотики, смерть від передозування, втягнення в наркоманію». 

Учні мали змогу не тільки отримати нові знання, а й обговорити хвилюючі їх питання.

___________________________

Турбота про дітей, забезпечення їх всебічного розвитку – одне із найбільш важливих завдань суспільства

 

Фото без описуТурбота про дітей, забезпечення їх всебічного розвитку – одне із найбільш важливих завдань суспільства, яке дбає про своє майбутнє, адже діти – гарант розвитку держави.

 

У разі, коли дитина лишається батьківського піклування, відбуваються всі можливі заходи для влаштування дитини в сімейні форми виховання, в тому числі прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.

В нашому місті функціонують 4 прийомні сім'ї та 3 дитячих будинка сімейного типу, в яких виховується 37 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фото без описуОдним із провідних напрямків роботи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, їх підтримка та допомога у вихованні та розвитку дітей, подоланні труднощів, вирішення спірних питань, які виникають у процесі життя. За ініціативи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та підтримки зі сторони прийомних батьків, батьків-вихователів організовано чергову зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків, батьків-вихователів. 

Цього разу наша зустріч була нестандартною та по-справжньому весняною і дружньою, адже відбулася вона у великому колі нових друзів. 28 квітня на території Знам’янського ставка «Копанка» громадським об'єднанням спортивно – патріотичної асоціації «Славян»  (голова В’ячеслав Флорінцев) було організовано прибирання території.

Фото без описуЗ великим задоволенням наші прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу взяли участь у цьому заході, адже це надзвичайно чудова можливість провести спільно та корисно вільний час з дітьми, навчити їх любити та берегти природу, допомагати та підтримувати один одного і ще багато іншим корисним умінням та навичкам. А нагородою за зроблену роботу стало частування справжньою смачною похідною кашею від організаторів.

Діти заводили нових друзів, милувалися природою, а батьки тим часом ділилися власним, корисним, інколи нелегким досвідом виховання категорійних дітей, і , непомітно для себе, знаходили важливі рішення на хвилюючі питання та запалювали в собі нові сили для того, щоб дарувати знову і знову тепло власної родини тим, хто його потребує.

Взяти на виховання прийомну дитину – непросте завдання, а догляд за такими дітьми вимагає особливих підходів, знань та неймовірного терпіння батьків. Емоційне вигорання, постійна напруга, відсутність вчасної підтримки або поради можуть спричинити відчай прийомних батьків та спонукати їх повернути дитину в інтернат.

Такі зустрічі та спілкування допомагають прийомним батькам та батькам вихователям, інколи навіть стає рятівним колом у критичних ситуаціях. 

Начальник відділу соціальної роботи 
Знам’янського МЦСССДМ                                          
О.Крук

___________________________

Фото без описуПам’ятаємо. Підтримуємо. Допомагаємо

На виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації “Про проведення в області соціальної акції “Пам’ятаємо. Підтримуємо. Допомагаємо” Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється вивчення і аналіз потреб сімей загиблих учасників АТО, заповнення відповідних паспортів потреб, забезпечення систематичного відвідування соціальним працівником сімей загиблих учасників АТО. 

 

Зазначена соціальна акція проводиться з метою забезпечення дієвого механізму реагування на виникнення проблемних питань сімей загиблих учасників антитерористичної операції (працевлаштування, покращення житлових умов, оздоровлення, навчання дітей, психологічна і правова допомога, забезпечення земельними ділянками тощо); посилення уваги суспільства до потреб таких сімей; закріплення за сім’ями загиблих учасників АТО представників бізнесу, волонтерів, громадських організацій; забезпечення увічнення пам’яті про загиблих учасників АТО тощо.

Начальник відділу соціальної роботи 
Знам’янського МЦСССДМ                                                                  
О.Крук
___________________________
Фото без опису27-28 березня  2018 року в м. Кропивницький відбувся навчальний семінар для спеціалістів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Організація надання соціальних послуг сім’ям учасників антитерористичної операції» в якому брала участь начальник відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Крук.
В умовах сьогодення дана тема є дуже актуальною.  На плечі соціальних працівників покладена дуже відповідальна  місія – вивчення потреб кожного учасника АТО, підтримка та сприяння в отриманні психологічної, юридичної, Фото без описуінформаційної, соціально-педагогічної,медичної допомоги та підтримки, відповідно до потреб кожного, а також всебічна підтримка у вирішенні соціально-економічних, матеріально-побутових питань. 
Окремої уваги заслуговувало болюче і важливе питання роботи з сім’ями учасників АТО: дружинами, батьками, дітьми.
В ході проведення навчального семінару відбувся обмін досвідом роботи, який напрацьований центрами СССДМ області, в процесі надання соціальних послуг учасникам АТО та членам їх сімей.

 

___________________________
 
Проведено чергове засідання Спостережної комісії Знам’янської міської ради
Фото без описуПід головуваванням головного заступника міського голови Загородньої В. Г. проведено чергове щомісячне засідання Спостережної комісії Знам’янської міської ради. В ході засідання було заслухано начальника Знам’янського МРВ пробації південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ, Марулу М. Ю., та секретаря спостережної комісії, фахівця із соціальної роботи Знам’янського міського центру соціальних служб, Білокамінську О.М., яка доповіли інформацію про співпрацю Знам’янського МРВ пробації південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ з МЦСССДМ в роботі з засудженими без позбавлення волі.
Заслухані питання, обговорювали заступник голови спостережної комісії Головченко А., голова міського комітету  Червоного Хреста Котинська Т. С., начальник юридичного відділу міськвиконкому  Данільченко Ю. В., депутат міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, Мацко В. В., та інспектор з кадрів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Знам’янка. В результаті засідання спостережної комісії представлену інформацію прийнято до відома та винесено відповідні рішення.
___________________________
 
Відбулося чергове засідання дорадчого органу по роботі із сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах
Фото без описуВідбулося чергове засідання дорадчого органу по роботі із сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах під головуванням керуючої справами Знам’янського міськвиконкому Ратушної І.О. 

Начальник відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Крук О.В. надала інформацію про здійснення центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальної роботи із сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах протягом 2017 р. 

Фото без описуЗ психологічними аспектами та особливостями роботи з учасниками АТО присутніх ознайомила психолог центру медико-психологічної реабілітації ЦРЛ Стадник О.Б. 

Викладена на засіданні інформація була взята до відома та використання в роботі, за результатами засідання були надані відповідні доручення зацікавленим суб’єктам соціальної роботи.

___________________________

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень