Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Історія

Фото без описуСпоконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Палацу культури м. Знам’янка.

З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету Компартії України Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душею, було розпочато будівництво Палацу культури. За підтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депутата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства № 527 Одестрансбуд було завершено це будівництво. Багато трудових бригад брало участь у будуванні Палацу. Не тільки професійні майстри працювали,  не було на той час людини в місті, яка б не долучилася до проведення суботників, воскресників з благоустрою території Палацу. Працювали завзято і відповідально... Бажання отримати чудовий Палац було вище за втому та особисті інтереси.

7 травня 1977 року о 10.30. відбулося урочисте відкриття Палацу культури залізничників. Святкування тривало аж до вечора, і саме цього вечора першим на сцені Палацу культури виступив заслужений ансамбль «Ятрань».
Палац культури вмістив:
•    великий глядацький зал, який завжди заповнений глядачами;
•    велику упорядковану сцену, яка приймає не тільки своїх учасників художньої самодіяльності, а й багато популярних артистів, вокально-інструментальних ансамблів, театральних колективів з різних міст України та близького зарубіжжя, на якій проходять не тільки культурницькі заходи а й демонструються художні фільми;
•    бібліотеку з просторою читальною залою, яка розкриває завжди свої двері всім бажаючим читачам, для якої стало головною метою надання послуг для задоволення потреб громадян у сфері освіти, інформації та розвитку особистості, включаючи відпочинок та дозвілля;
•    зал урочистої реєстрації шлюбів і новонароджених;
•    кімнати для гурткової роботи;
•    великий зал для проведення занять танцювальних колективів та молодіжних дискотек.

Праця – це єдиний титул істинного благородства. Це – сила і натхнення людини-творця. Вона виявляється в кожній скромній і видатній творчій діяльності, направленій на благо людського суспільства. Під керівництвом призначеного першого директора Палацу культури залізничників Лантуха Григорія Гнатовича розпочали працювати 70 штатних працівників. І закрутилося колесо творчості та культури в нашому місті. За самовіддану працю керівників колективів та учасників гуртків художньої самодіяльності неодноразово нагороджували почесними званнями та грамотами. Одним із перших було присвоєне звання «народного » колективу агітбригади «Не проходите мимо», яким керував почесний громадянин міста Знам’янки Новіков Михайло Павлович, вокально-інструментальному ансамблю «Камертон», керівником якого був Сергій Скляровський. У березні 1992 року було присвоєне почесне звання «народний самодіяльний ансамбль української пісні і танцю колективу «Барвінок», який і на сьогодні не втрачає свою популярність. Засновниками його стали майстрині своєї професії, люди нестримної працездатності, ініціативні і енергійні – хормейстер Мельниченко Євдокія Павлівна, нині заслужений працівник культури, і хореограф Гадяєва Валентина Михайлівна. Шанувальники цього колективу завжди з нетерпінням чекають нових концертних виступів своїх кумирів, щоб знов і знов отримати насолоду, настрій, радість, хвилини щастя, які так щедро дарує «Барвінок».
В 2001 році Палац культури залізничників було передано в упорядкування міській владі і з того часу він працює під назвою міський Палац культури.

Нині міський Палац культури очолює Альошина Наталія Миколаївна, яка вміло згуртовує навколо себе талановитий і злагоджений творчий колектив, справжніх професіоналів своєї справи, вони вміло продовжують розкручувати колесо культури і творчості своїх наставників. Досвід і вміння цього колективу стали запорукою постійного зростання авторитету Палацу культури: художній керівник – Бойко Світлана Василівна, завідуюча відділом дозвілля та роботи з молоддю – Кравченко Вікторія Станіславівна, завідуюча масовим сектором –  Петрашова Вікторія Олександрівна, культорганізатор – Запісочна Вероніка Олегівна.
Завдяки професіоналізму та досвіду, гарним організаторським здібностям, згуртованому творчому колективу, достатній матеріально-технічній базі, світловому та музичному оздобленню вся робота міського Палацу культури проводиться на належному рівні. В цьому чимала заслуга художника Сергія Єгорова, освітлювача Віктора Русакова, робітника сцени Петра Пісчурнікова. І, звичайно, жодного заходу, який проводиться у Палаці культури, не можна уявити без прекрасного, різнобарвного та насиченого музичного оформлення, яке створює звукооператор Олександр Редько. 

Матеріально-технічна база Палацу культури постійно удосконалюється та оновлюється, сприяє розвитку та роботі колективів художньої самодіяльності та створює комфортні умови для їх діяльності.

Фото без опису
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень