Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Знам’янський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує

 

В Знам’янському ОМВК 5 березня 2019 року відбулися заходи з вручення відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» та нагрудного знаку «Ветеран війни – учасник бойових дій», особам, які брали безпосередню участь в АТО (ООС) та отримали статус учасника бойових дій і на даний час звільнені з військової служби та перебувають в запасі Збройних Сил України.
    В ході нагородження, ТВО військового комісара Знам’янського ОМВК майор Щетінін В.М., який вже удостоєний зазначеною відзнакою Президента України, привітав всіх присутніх з державною нагородою. 

Під час проведення заходу перед військовозобов’язаними запасу зі словами привітання виступив старший офіцер мобілізаційного відділення майор Бугай О.Ю. та повідомив, що вони мають першочергове право на проходження військової служби у військовому резерві та необхідності проходження військових зборів для удосконалення своїх знань військової науки.

Також, в ході зустрічі, ТВО начальника відділення комплектування старший лейтенант Штанько Є.М. довів інформацію стосовно військової служби за контрактом та умов вступу до вищих військових навчальних закладів України та привілеїв у цьому для учасників АТО (ООС) та їх дітей.

В заходу приймала участь Луцевят Ю.О. юрист - консульт всеукраїнського громадського руху «Сила права» (м. Кропивницький), яка надала інформацію про діяльність громадського руху і в процесі спілкування надавала юридичну консультацію присутнім згідно заданих ними питань.

 

 


Флеш-моб Знам’янського ОМВК та відділу освіти м.Знам’янки

 

З метою проведення акції на підтримку військовополонених моряків ВМС ЗС України Знам’янським об’єднаним міським військовим комісаріатом Кіровоградської області спільно з НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія» було організовано та проведено флеш-моб на підтримку українських моряків, які протиправно утримуються під вартою в Російській Федерації . 

В акції, яка відбулася 25 лютого 2019 року, приймали участь учні 10-11 класів зазначеного учбового закладу та особовий склад (військовослужбовці та державні службовці ЗСУ) Знам’янського ОМВК.


Проект «Допомога поруч»

 

 

З метою сприяння в роботі з медичної, психологічної та соціальної адаптації демобілізованих ветеранів АТО/ООС обласним клінічним госпіталем ветеранів війни Кіровоградської обласної ради започатковано проект «Телефонної диспансеризації» ветеранів АТО/ООС. 

Телефонна диспансеризація це один із елементів соціальної ініціативи «Допомога поруч», яка реалізується за КНП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради», Центру медико-психологічної реабілітації КОМПАС, Центру допомоги учасникам АТО Кіровоградської обласної державної адміністрації. 

Проект «Допомога поруч» передбачає всебічне сприяння та інформування ветеранів АТО/ООС про медичні, соціальні та психологічні послуги в Кіровоградській області, як для них особисто так і для членів їх родин попередньо по телефону. 

При отриманні усної згоди на спілкування з представниками госпіталю по телефону необхідно:

- отримати від учасників бойових дій згоду, попередньо усну для надання їх номерів телефонів та ПІБ, місця проживання представникам госпіталю, з подальшим оформленням письмового дозволу встановленого зразку на обробку їх персональних даних.
    
У разі виникнення питань бажаючим звертатись до відділу соціального забезпечення Знам’янського ОМВК кабінет №19, або безпосередньо до представника госпіталю за тел. 066 157-31-10.

Військовий комісар Знам’янського
об’єднаного міського військового комісаріату 
підполковник                                                                                 
О.В. Чижма


З початку 2019 року у Знам’янському ОМВК проводиться щорічне медичне обстеження військовозобов’язаних Знам’янського району та міста Знам’янки.

 

В період з 11 березня 2019 року будуть проводитись навчальні збори в навчальних центрах село Старичі, Львівської області, село Десна Чернігівської області.

З питань медичного обстеження та участі у навчальних зборах звертатись до Знам’янського ОМВК каб. 20, каб. 22.

Військовий комісар Знам’янського
об’єднаного міського військового комісаріату 
підполковник                                                                        
О.В. Чижма


Служба за контрактом у військових частинах десантно-штурмових військ ЗСУ

 

Служба в Збройних Силах України це почесний обов’язок кожного громадянина України:
це гарантуватія захисту своєї держави, її територіальної цілісності, своєї сі’мї та рідних;
це служба для справжніх чоловіків та жінок.

На військову службу за контрактом в ЗСУ можуть бути розглянуті чоловіки від 18 до 50 років (до 60 як виключення за згодою командира частини) та жінки від 18 до 45 років.
Для вибору фаху та місця подальшого проходження контрактної служби пропонується широкий спектр військових спеціальностей в різних родах військ, перевага надається військовим частинам бойового складу оперативного командування “Південь”.
Беручи до уваги характер та особливості проходження служби у ЗСУ військовослужбовцям надається окремий, специфічний статус.
Статус військовослужбовців – це їх правове становище, а саме набір прав і свобод у поєднанні із обов'язками та відповідальністю, що встановлені нормативно-правовими актами та законами України та гарантуються головним законом держави - Конституцією України.
Чому саме у Знамянському ОМВК слід укласти контракт?
При укладанні контракту в нашому регіоні ми формуєм Вашу особову справу військовослужбовця за контрактом, сприяємо в проходженні медичної комісії, максимально компенсуємо всі процесуальні витрати.
Тільки фахівці Знамянського ОМВК постійно і особисто надають правову, дорадчу та консультаційну допомогу від моменту підписання контракту, включаючи проходження контрактної служби;
Якщо Вам, з тих чи інших причин, відмовили в укладанні контракту у військовому комісаріаті за Вашим місцем проживання, радимо звернутися до нас. Ми зробимо все, щоб вирішити Вашу проблему у найкоротші терміни.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 передбачено виплату одноразової грошової допомоги після укладення першого контракту:
особам рядового складу — 8 прожиткових мінімумів;
особам сержантського складу — 9 прожиткових мінімумів;
особам офіцерського складу — 10 прожиткових мінімумів.
Зарплата військовослужбовця за контрактом 2018 (грошове забезпечення військовослужбовців) 
ВІД 8 500 ГРИВЕНЬ 
стрілець – 8 538 грн;
водій – 8 598 грн;
радіотелеграфіст – 8 645 грн;
старший стрілець – 8 499 грн;
командир відділення – 9 000 грн;
після року служби військовослужбовцем за контрактом грошове забезпечення збільшується на 1000 грн.
командир взводу – 9 500 грн;
командир роти – 11 000 грн;
командир батальйону – 13 000 грн;
командир бригади – 16 000 грн.
(матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в розмірі грошового забезпечення за місяць).

Державним бюджетом України на 2019 року передбачено грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом від 15000 грн.

Компенсація за піднайом житла
В обласних центрах:
1725 грн, якщо сім’я до 4 осіб;
2587,5 грн, якщо сім’я складається з 4 осіб та більше.
В інших населених пунктах:
1150 грн, якщо сім’я до 4 осіб;
1725 грн, якщо сім’я складається з 4 осіб та більше.
Переміщення військовослужбовця з одного місця служби до іншого
грошова компенсація за за найм житла військовослужбовцям, розмір якої становить суму місячної заробітної плати на військового та 50 відсотків цієї ж плати на кожного члена сім’ї, який змінює місце проживання;
безоплатний проїзд та перевезення майна сім’ї військовослужбовця до овопризначеного населеного пункту.
Право військових на забезпечення житлом
військовослужбовці за вибором забезпечуються державою житлом або фінансовою компенсацією для найму жилого приміщення, що відповідає встановленим нормативно-правовими актами вимогам та порядку;
строковики та проживаючі з ними сім’ї згідно з відповідними вимогами житлового законодавства забезпечуються службовим житлом;
у випадку відсутності службового житла неодружені військові можуть бути безкоштовно розміщені у казармах, сімейні військовослужбовці розміщуються у гуртожитках сімейного типу;
військова частина зобов’язана оплачувати винайм житла або за бажанням військовика виплачувати фінансову компенсацію для найму такого житла для військовослужбовця;
контрактники, що вступили до лав ЗСУ, зберігають за собою право на житло, яке було закріплене за ними до підписання контракту. Вступ на службу не може бути причиною зняття з обліку громадян, потребуючих покращення умов проживання на попередньому місці;
військові, вислуга яких становить не менше 20 років, забезпечуються  належними житловими умовами на постійній основі або, за вибором, фінансова компенсація для отримання необхідної житлової площі. Компенсація чи житлове приміщення надаються одноразово протягом усього строку служби при умові не використаного права безоплатної приватизації;
особи, що були звільнені у зв’язку з інвалідністю чи хворобою, викликаними каліцтвом, контузією, пораненням, одержаними під час виконання військового обов’язку та перебувають на обліку для покращення умов проживання позачергово отримують жилі приміщення в обраних ними для проживання населених пунктах за рахунок військових формувань або органів місцевої виконавчої влади, на обліку яких вони перебувають;
позачерговим правом на отримання житла за місцем перебування та обліку користуються сім’ї загиблих або зниклих безвісти під час проходження служби військових;
правом на отримання земельної ділянки під забудову та обслуговування володіють військовослужбовці, вислуга яких становить не менш ніж 17 років;
військові одноразово наділені правом отримати кредит строком до 20 років на будівництво або придбання житла за умови наявності 20 років військової вислуги з сплатою загальної суми  та кредитних відсотків за рахунок державних коштів, затверджених бюджетом на утримання ЗСУ;
реєстрація військового та членів його сім’ї за місцем дислокації бойового підрозділу або за місцем проживання родичів або інших громадян без врахування розміру житладо отримання житла;
бронювання займаної військовими та членами їх сімей площі до періоду направлення для проходження подальшої служби за межі України, у випадку наявної військової вислуги не менш ніж 20 років;
військовослужбовці, вислуга яких становить не менше 20 років, при звільненні з лав ЗСУ, володіють правом безоплатного оформлення приватної власності на приміщення для життя, яке було ними зайняте у будинках  державного житлового фонду згідно ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;
відповідно до ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військові, що знаходяться на обліку потребуючих покращення житлових умов громадян, при звільненні залишаються на вищевказаному обліку у бойовому підрозділі до моменту отримання житла з державного житлового фонду або при їх бажанні фінансової  компенсації для придбання житла. У разі розформування військових частин, на обліку яких вони перебували військові переходять на облік  у  військкомати і квартирно-експлуатаційні частини районів та користуються позачерговим правом отримання житлового приміщення;
у випадку направлення військовика за межі держави або до забдрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС місцевості, за ним закріплюється займана ним раніше житлова площа до моменту повернення за умови наявності 20 років військової вислуги.
Відпустки
Тривалість основної щорічної відпустки для військових визначається відповідно до набутого строку військової вислуги та становить:
30 діб – для службовців, строк вислуги яких становить менше 10 років;
35 діб – для військових, строк вислуги яких – від 10 до 15 років;
40 діб – для контрактників, строком вислуги від 15 до 20 років;
45 діб – для військовослужбовців, строк вислуги яких перевищує 20 років.
Військовим згідно ЗУ «Про відпустки» надаються додаткові відпустки (в тому числі творчі і соціальні) та відпустки у зв’язку з навчанням.
Відпустка за сімейними обставинами за потреби та іншими поважними причинами надається без збереження фінансового забезпечення та становить не більше 15 календарних діб на рік.
Стаття 10 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:
Основна щорічна відпустка присвоюється із збереженням усіх видів забезпечення та виплатою грошової допомоги на оздоровлення, розмір якої рівний фінансовому забезпеченню за місяць;
Тривалість обов’язкової відпустки збільшується із збільшенням військової вислуги, за бажанням може надаватися двома частинами, при умові, що більша її частина становитиме мінімум 24 календарних дні;
У зв’язку з навчанням у навчальних закладах, особливим характером служби та іншими поважними причинами надаються додаткові відпустки із збереженням за військовим забезпечення;
Соціальні та творчі відпустки надаються згідно ЗУ «Про відпустки», інші додаткові відпустки надаються у порядку та на підставах відповідних законів України;
Щорічна додаткова відпустка із збереженням усіх видів забезпечення надається військовим, обов’язки яких виконуються в умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я, прямопропорційно впливають на підвищення інтелектуального та нервово-емоційного навантаження чи здійснюються в особливих природних, кліматичних, географічних, екологічних та інших умовах;
Невикористані дні основної або додаткової щорічної відпустки з причин хвороби компенсуються у вигляді продовження вищевказаної відпустки після одужання на ту ж кількість днів;
На підставі рішення ВЛК (спеціальна військово-лікарська комісія) службовцям надаються відпустки для лікування із збереженням усіх видів забезпечення, тривалість яких регламентується характером та ступенем захворювання;
При бажанні чоловік чи дружина контрактника самостійно обирає зручний час для основної щорічної відпустки одночасно із відпусткою військовика.
Стаття 14. Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей
Військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:
залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:
у відрядження;
у відпустку в межах України;
при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв’язку з передислокацією військової частини;
до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України;
всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) — тільки військовослужбовці строкової військової служби.
Право військовослужбовця на охорону здоров’я:
військовослужбовці мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Вони щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи;за відсутності за місцем проходження військової служби або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров’я чи відповідних відділень або спеціального медичного обладнання, а також у невідкладних випадках медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України;члени сімей військовослужбовців за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я отримують медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я;
члени сімей військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, а також військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, якщо ці особи прослужили не менш як 20 календарних років, мають право на медичне обслуговування у закладах Міністерства оборони України.
військовослужбовці та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, з пільговою оплатою вартості путівок. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
військовослужбовцям, які направляються до санаторію для продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях, путівки надаються безоплатно;військовослужбовці, які отримали захворювання, пов’язане з виконанням  обов’язків військової служби, після лікування у військово-медичному закладі  охорони здоров’я мають право на позачергове одержання путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.військовослужбовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами  праці, а також при особливому характері їх служби, військовослужбовцям,  які стали інвалідами внаслідок бойових  дій, учасникам  бойових  дій  і прирівняним до них особам путівки для санаторно-курортного лікування надаються у першу чергу.
Згідно ст. 11 Закону України 
«Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:
Охорона здоров’я військовослужбовців забезпечується створенням сприятливих санітарно-гігієнічних умов проходження військової служби, побуту та системою заходів з обмеження дії небезпечних факторів військової служби, з урахуванням її специфіки та екологічної обстановки Військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей мають право один раз на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.
Військовослужбовцям, які направляються до санаторно-курортного закладу для продовження лікування відповідно до висновку військово-лікарської комісії після стаціонарного лікування в госпіталі, путівки надаються безоплатно.
Військовослужбовці, які отримали захворювання, пов’язане з виконанням обов’язків військової служби, після лікування у військово-медичному закладі охорони здоров’я мають право на позачергове одержання путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, а також учасники бойових дій прирівнюються у правах до інвалідів та учасників Другої Світової Війни.
Військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства.
Військовослужбовці, звільнені з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, члени сімей військовослужбовців приймаються на обстеження і лікування до військово-медичних закладів охорони здоров’я.


Військовий комісар Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату
підполковник                                                
О.В.ЧИЖМА