Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Знам’янщина відзначила 32-у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС

 

26 квітня 1986 року навічно залишиться в пам’яті людей, як дата величезної техногенної та екологічної катастрофи.Чорнобиль…

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих та померлих, віддаємо данину шани й поваги всім ліквідаторам, хто заради порятунку інших жертвував власним життям і здоров’ям.

Одними з перших в двобій із радіацією у зону смерті вступили  і  наші земляки.

Більшість з них - звичайні трудівники, хлібороби, працівники підприємств, котрі не задумуючись виконали свій синівський обов’язок перед Батьківщиною. 

Молитовно вшанували чорнобильців в УПЦ Преподобного Сергія Радонезького, де благочинний Знам’янського округу митрофорний протиієрей В.Мазурок, настоятель Храма Преподобного Сергія Радонезького відправив заупокійну Літургію за жертвами Чорнобильської катастрофи. 

Урочистою ходою до пам’ятного знаку на честь знам’янчан та мешканців району, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де і відбувся мітинг-реквієм.

Участь у ході взяли керівництво міської ради, Знам’янської райдержадміністрації, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, трудові колективи підприємств, установ, організацій міста.

«Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя міста і району, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

Низький уклін перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку вони наражалися.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, бажаю вам і вашим близьким міцного здоров’я, мирного неба, щастя, добра, довгих щасливих років життя,сімейного затишку, шани і щирої поваги від людей,  - такими словами звернувся до присутніх міський голова Філіпенко Сергій Іванович.

У цей день до присутніх також звернулися: голова районної державної адміністрації О. Лукашов, помічник-консультант народного депутата України О.Довгого Андрій Іщенко.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам'ять померлих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції делегація на чолі з міським головою Філіпенко Сергієм Івановичем, першим заступником міського голови Загородньою Валентиною Григорівною, начальником управлінням соціального захисту населення Волошиною Аллою Миколаївною, помічником-консультантом народного депутата України О.Довгого Андрієм Іщенком, головою міської громадської організації «Союз-Чорнобиль» Школою Віктором Івановичем, членом організації Штоюндою Миколою Кириловичем відвідала на дому тяжкохворих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Ліквідаторам було вручено грошову допомогу за рахунок коштів міського бюджету. Від народного депутата України О.Довгого були вручені продуктові набори та тонометри.

Сергій Іванович висловив всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС велику вдячність та шану за їх героїзм і мужність.

Міський голова побажав ліквідаторам міцного здоров'я, сили, бадьорості духу, миру та злагоди у родинах.  

« повернутися до списку новин