Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Філо́ненко Петро́ Євдоки́мович

Фото без описуФіло́ненко  Петро́ Євдоки́мович (12 липня 1912- 10 квітня 1971) Капітан, заступник командира 392-го окремого саперного батальйону 232-ї стрілецької дивізії (38-а армія, Воронезький фронт). Герой Радянського Союзу.

Народився 12 липня 1912 року на станції Знам'янка в сім’ї залізничника. Українець. Після закінчення школи працював у депо станції Знам'янка, згодом — у Кіровограді.

До лав Радянської Армії призваний у 1933 році. Закінчив військове піхотне училище і КУКС у 1936 році. 

Учасник німецько-радянської війни з червня 1941 року. Воював на Південно-Західному, Брянському, Воронезькому і 2-у Українському фронтах.

Капітан П. Є. Філоненко відзначився під час форсування Дніпра. 3 жовтня 1943 року, розвідавши місце для переправи поблизу Вишгорода, зі взводом саперного батальйону вийшов до місця переправи, на двох рибальських човнах переправився з одним відділенням на правий беріг і зайняв оборону, чим сприяв більш безпечній переправі передових загонів.

У подальшому відшукав 11 рибальських човнів і на них, незважаючи на шалений безперервний кулеметно-артилерійський вогонь супротивника, переправляв на західний беріг передові підрозділи дивізії, посилюючи темп форсування. Залишив переправу лише після отримання важкого поранення осколком. 

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками та виявлені при цьому відвагу і героїзм, капітанові Філоненку Петру Євдокимовичу присвоєне звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». 

Також був нагороджений двома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, двома орденами Червоної Зірки і шістьма  медалями.

Після війни продовжив військову службу в Збройних силах СРСР. У 1957 році підполковник П. Є. Філоненко вийшов у відставку.
10 квітня 1971 року  підполковник запасу П. Є. Філоненко помер після тяжкої хвороби. Похований у Кишиневі. 

Петро́ Євдоки́мович почесний комсомолець Знам’янки.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень