Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Будинок культури смт. Знам’янка Друга

Директор Будинку культури смт Знам’янка Друга 

Барабанова Валерія Андріївна

Художній керівник
 

Контактні телефони: т.(05233) 49-2-44

E-mail: [email protected]а

Фейсбук:https://www.facebook.com/Будинок-культури-смт-Знамянка-Друга-339054536711154

Адреса: вул. Перспективна,56 смт Знам’янка Друга,  Кіровоградська область 
Графік роботи: Пн-Пт з 08:00 до 17:00. 
 Вихідні дні –  субота, неділя
Кількість місць в глядацькому залі - 280

 

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Будівництво Будинку культури смт. Знам’янка друга розпочалося у 1960 році під керівництвом молодого, енергійного, сповненого планів та ентузіазму, призначеного на посаду директора Башлакова Сергія Кузьмича. Основні роботи проводилися студентами, юними майстрами професійно-технічного училища № 3. Відкриття Будинку культури сталося у 1963 році. І почалася творча продуктивна робота. Невеличкий колектив художньої самодіяльності: агітбригада, духовий оркестр, естрадний ансамбль завжди був з народом: в праці, на відпочинку, на свята та дарували радість і наснагу.

У 2008 році на посаду директора Будинку культури була призначена Коломійченко Ірина Василівна. З її приходом Будинок культури смт. Знам’янка Друга розпочав новий етап свого життя. Рішенням виконавчого комітету селищної ради було виділено кошти для будування газової котельні. З ініціативи Ірини Василівни та колективу майже наново відбудували кімнату для занять дітей художнім мистецтвом. 

Нині посаду директора  Будинку культури очолює Валерія БАРАБАНОВА, яка продовжила творчу естафету попередніх директорів. Колектив Будинку культури надає культурно-дозвіллєві послуги: яскраві святкові концерти, незабутні вечори відпочинку, заходи, присвячені державним та професійним святам, цікаві конкурсно-розважальні програми.

А допомогають директору в роботі: художній керівник – Карина Корнієнко, керівник гуртка «Творча майстерня» – Стальміра Чередніченко та незамінна прибиральниця – Олена Авраменко.

КОЛЕКТИВИ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

Театральний, вокально-хорові та музичні колективи БК ще не мають звань, але вони завзяті та наполегливі, беруть активну участь у всіх заходах, які проводяться в селищі та місті Знам’янка.

Вокально-хоровий колектив «Горлиця» розпочав своє існування у 2009 році. Любителів української пісні об’єднав у дружній колектив Борідченко Іван Мефодійович та Делістьянов Анатолій Миколайович. 

Першою піснею в репертуарі була українська народна пісня «Ой, дівчино - горлиця», яка стала візитною карткою колективу. Колектив став постійним учасником святкових концертів і свят не лише в селищі, а й міських та районних заходів.

Творчій репертуар складається із українських народних пісень, творів на патріотичну тематику, а також гумористичних та жартівливих. Керівники та сам колектив змінювались, але палка любов до української пісні залишалась незмінною. 

Зараз колектив нараховує 10 учасників. Люди, яких ми називаємо «немолодими», настільки активні та молоді духом, що заходи за їх участі – насичені та цікаві. Теперішній керівник Карина Корнієнко разом з учасниками знаходить і підбирає нові сучасні пісні,обробляє фонограму, щоб кожен виступ колективу запам’ятався глядачам.  

Вокальний колектив «Співаночка» діяв майже з початку роботи закладу. Теперішній керівник Карина Корнієнко, підбирає сучасні дитячі українські пісні, які виховують любов і повагу до України і українського народу. 

На даний час у колективі займаються 14 дітей, учнів Знам’янських загальноосвітніх шкіл  І-ІІІ ступенів №6 і №7.

Вокальний колектив «Співаночка» є учасниками святкових концертів, театралізованих свят селища, також приймали участь у міських заходах.

Вокально-інструментальний ансамбль «PUMA» створений в 2008 році. Назва ансамблю походить від перших літер прізвищ учасників:

P – Піщіков Сергій
U – Ульяніч Олександр
M – Міщенко Олег
A – Азаров Сергій.

Творчий репертуар переважно складається з пісень 90-х років, пісень на воєнну тематику та кохання. Цей ансамбль завжди приймає активну участь у творчому житті Будинку культури. Їхні виступи дарують  глядачам щирі, душевні пісні. 

Гурт «Троїсті музики» є клубом любителів музики та народної пісні, який створений в 2016 році та складається з 4 осіб.
Керівник гурту Анатолій Миколайович Делістьянов є заслуженим гармоністом України, учасником багатьох українських і міжнародних фестивалів.

Творча скарбниця колективу – безліч  широкого розмаїття мелодій і пісень.

З дня створення і по сьогодні гурт має багато прихильників. У своїй творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодого покоління.

Учасники гурту Анатолій Делістьянов та Анатолій Максаков створили дует «Два А» і є учасниками Всеукраїнських, Міжнародних та місцевих фестивалів гармоністів.

Кожній людині від народження дається найкрасивіший і найдосконаліший інструмент - її голос. «Душа співає» - так говорить про себе по-справжньому щаслива людина.

Постійними учасниками художньої самодіяльності нашого БК є солісти, які роблять святкові концерти, різноманітні заходи яскравими та незабутніми. 

Вони різні за віком, освітою, але їх єднає любов до пісні. Це Лідія Єгорова, Віктор Іванов, Любов Манжос, Галина Рибнікова, Дмитро Кірій, Аліна Туркова.  

Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня», керівником якого з 2015 року є Стальміра Іванівна Чередніченко. 

Особливої уваги у вирішенні проблем дитини, набуло питання розвитку художніх здібностей, формування основ художньо-естетичної культури. Створення навчальної програми гуртка обумовлено необхідністю формування різносторонньої розвиненої особистості, розвитку інтересу дітей до культури рідного краю та надбань світової культури, поваги до здобутків народних майстрів, вихованню патріотизму, самореалізації  та подальшому професійному самовизначенню вихованців.

Її вихованці з задоволенням відвідують заняття, пізнаючи безкрайній світ мистецтва. Їм цікаво виготовляти м’які та народні іграшки, сувеніри з різних матеріалів, навчатися мистецтву бісероплетіння. 

За цей час не до одного покоління вихованців Стальміра Іванівна привила любов до народного мистецтва. Неодноразово дитячі вироби, сувеніри, подарунки були представлені на виставках-ярмарках. Діти дарують сувеніри виготовлені своїми руками на різноманітних заходах, які проводяться в Будинку культури.

Концертно-театральна студія. Студія об’єднала однодумців, активістів, творчих та талановитих мешканців, як дітей так і дорослих. Метою діяльності театральної студії є формування творчої особистості з внутрішньою та зовнішньою свободою, соціально значимою та конкурентоспроможною.

З травня 2019 року студію очолює художній керівник Карина Корнієнко. Студія продовжила роботу попередніх керівників. Під її керівництвом студія продовжує брати активну участь в усіх заходах Будинку культури в театралізованих святах, є ведучими концертів, мітингів, ігрових програм, літературних вечорів. 

Театральні постановки різножанрові: гумористичні, драматичні, казкові, ляльковий театр.

Театр-студія має у складі 16 дітей та 10 дорослих людей. На заняттях учасники опановують акторську майстерність, сценічну пластику та мову, основи постановки голосу.  Художнє оформлення всіх заходів, декорації, костюми виготовляють власними руками.

Театральна студія тісно співпрацює з загальноосвітніми школами селища та Комунальним закладом «Знам’янська спеціальна школа КОР»
 

 

 

 

Протокол №1 конкурсу на посаду директора Будинку культури смт.Знам'янка Друга від 09.11.2021

Протокол №2 конкурсу на посаду директора Будинку культури смт.Знам'янка Друга від 09.11.2021

Барабанова Валерія Анріївна

Машковська Тетяна Миколаївна

Текстовий звіт Будинку культури смт Знам’янка Друга за 2020 рік

Матеріально-технічна база БК

ф.1-дс

ф.2-дс

ф.3-дс

ф.4-дс

ф.5-дс

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень