Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Новини Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

1 2 3 4 5 6 7 8 9

На Кіровоградщині роботодавці потребують понад 40 бухгалтерів. Зарплата – до 16 тисяч

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає професійних бухгалтерів. Роботодавці області потребують 43 працівника за професією «бухгалтер». Бухгалтерів потребують підприємства агропромислової, медичної, освітньої, будівельної сфер.

Роботодавці Кіровоградщини готові платити бухгалтерамза роботу від «мінімалки» (4723 грн) до 16 800 гривень. Таку заробітну плату вказують роботодавці під час подання вакансій до центрів зайнятості Кіровоградщини. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, стажу роботи та ін.

Актуальними є вакансії для бухгалтерів практично у всіх районах Кіровоградської області:
Бобринецький– 2 вакансії;
Голованівський– 1 вакансія;
Добровеличківський– 1 вакансія;
Долинський– 2 вакансії;
Знам’янський– 1 вакансія;
Кропивницький – 27 вакансій;
Маловисківський– 3 вакансії;
Новгородківський– 1 вакансія;
Новоукраїнський – 1 вакансія;
Олександрійський – 2 вакансії;
Олександрівський– 1 вакансія;
Петрівський – 1 вакансія.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Стань шеф-кухарем за підтримки служби зайнятості

 

Кухар – одна з найдавніших професій, яка й сьогодні є однією з найбільш затребуваних на ринку праці України. Саме кухар, без перебільшення, особа, що персонально створює половину успішного іміджу будь-якого закладу громадського харчування.Тому, в такому закладі завжди буде людно, а йогокухар матиме постійний прибуток.

20 липня поточного року на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «кухар». Курс навчання триватиме 6 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:
·    повна загальна середня освіта;
·    повноліття (не менше 18 років);
·    медична довідка з допуском до професії;
·    особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Грошова компенсація за невикористану відпустку: як отримати?

 

Щодо виплати компенсації за невикористану відпустку надає юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

У ст. 24 Закону України «Про відпустки» наведено вичерпний перелік випадків, у яких виплачують компенсацію за невикористані дні щорічної основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.  Тому таку компенсацію надають:
- під час звільнення працівника – грошову компенсацію виплачують за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей;
- у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство – грошову компенсацію за відпустку за його бажанням можуть перерахувати на рахунок підприємства,  на яке перейшов працівник (або виплатити під час звільнення);
- коли за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією – за умови, що тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не менше ніж 24 календарних дні (таку компенсацію не надають за дні додаткових відпусток на дітей, останню можна отримати тільки під час звільнення;
- у разі смерті працівника – компенсацію за невикористані відпустки виплачують спадкоємцям.
Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні  відпустки провадять з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують звільненню.
При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних  причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, вилучається з розрахункового періоду.
Якщо протягом розрахункового періоду працівник не мав заробітку, то, відповідно до п.4 Порядку, середня заробітна плата розраховується, виходячи з установленого у штатному розписі за його посадою на момент проведення розрахунку посадового окладу.
Відповідно до п.7 Порядку середня заробітна плата для нарахування компенсації за невикористані відпустки обчислюється діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством. Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки.   

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості


Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,7%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 25,8%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (25,3%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (14,4%).
Протягом січня-червня 2020 року:    

 

-   мали cтатус безробітного  всього 1668 осіб, з яких 60,7% складали жінки, 32,7% – молодь віком до 35 років, 31,2%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 47% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.07.2020 року – 999 осіб, в тому числі 5 осіб із числа  внутрішньо переміщених та 17 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;

- працевлаштовано 563 особи, з них 336 осіб із числа безробітних (жінки становили  178 осіб – 53%,  молодь у віці до 35 років - 91 особа або 27,1%, 1 особа працевлаштована із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;

 - брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 170 безробітних;

- проходили  професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 147 осіб;
Кількість актуальних вакансій станом на 01 липня 2020 року становила  221 вакансія.  Навантаження на 1 робоче місце становило  5 осіб.

Станом на 01 липня  2020 року 730 осіб отримували  допомогу по безробіттю.

Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на продавця в Одесі

 

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна. Сучасний професійний продавець – це кваліфікований спеціаліст у галузі товарознавства, консультант та помічник покупця.
Одним із найбільш дієвих шляхів підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є організація  професійного  навчання.Так, 21 липня поточного року у Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професіями «Продавець продовольчих товарів» та «Продавець непродовольчих товарів». Курси триватимуть 5,5 та 5 місяців відповідно.

Умовами до направлення на навчання є:
·    повна  або базова загальна середня  освіта,
·    вік особи не менше 18 років,
·    медична довідка,
·    особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou. 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Більше 100 ФОПів Знам'янщини звернулися по допомогою по частковому безробіттю

 

Однією із соціальних гарантій для роботодавців малого та середнього бізнесу у період карантину є програма надання допомоги по частковому безробіттю. Вона, насамперед, покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів. Зазначена програма набирає обертів й на Кіровоградщині.

Наприклад, першим на Знам'янщині допомогу по частковому безробіттю отримав ФОП Олійник В.В., діяльність якого пов'язана з роздрібною торгівлею уживаними товарами в магазинах. 

«На сьогодні я є членом ГО «Знам'янська міська Спілка підприємців».На одному із засідань громадської організації ми розглянули питання надання роботодавцям малого та середнього бізнесу допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Члени громадської організації одноголосно вирішили проводити з представниками бізнесу інформаційну роботу щодо такої фінансової підтримки», – повідомив Володимир Олійник. 

За словами громадського діяча,  державна фінансова підтримка малого та середнього бізнесу у період карантину, допоможе роботодавцям покрити витрати на виплату заробітної плати робітникам, яким було скорочено робочий час, тим самим зберегти робочі місця, виробництво, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів. 
Станом на 01 липня 2020 року до Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості звернулося 120  фізичних осіб-підприємців для отримання допомоги по частковому безробіттю. 

Обласним  центром зайнятості вже  прийнято 48 позитивних рішень про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. З них 5 рішень відносно тих роботодавців, які використовують найману працю. У результаті  цього 23 найманих працівника, які тимчасово залишилися без роботи у період карантину, найближчим часом отримають допомогу по частковому безробіттю.

Нагадаємо, що віднедавна допомога з часткового безробіття на період карантину виплачується й фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами.

Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості


У Харкові можна безкоштовно здобути популярну медичну спеціальність

У липні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «косметик». Для безробітних громадян Кіровоградщини нaвчaння рoзпoчинається 20 липня. Курc нaвчaння тривaтиме 6 мicяцiв.

У Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ця професія на особливому рахунку: до послуг слухачів спеціалізований кабінет із сучасним обладнанням – мікротоки, парафіноплав, солярій; косметологічним комбайном (фонофорез, лампа Уно, вакуумна чистка, вапоризатор, лампа-лупа іт.д.); вакуумно-роликовим масажером, апаратом пресотерапії, термоковдрою, апаратом для мікротокової терапії, фонофорезу, світлотерапії, апаратом RF-ліфтингу і кавітації та іншими, професійним інвентарем та матеріалами. 
Умовами до направлення на навчання є:

·    базова вища освіта,
·    вік особи не менше 18 років,
·    медична довідка,
·    особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Куди піти працювати: оприлюднено інформацію про кількість вакансій на Кіровоградщині

Станом на 1 липня 2020 року, від 502роботодавців, що здійснюють свою діяльність на Кіровоградщині, наявна інформація про 1721 вільне робоче місце за 384-ма професіями.

До трійки лідерів за найбільшою кількістю зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій увійшли:

·    водій автотранспортних засобів– 67 вакансій;
·    оглядач-ремонтник вагонів– 42 вакансії;
·    монтер колії– 40 вакансій.
Найбільше вакансій зареєстровано у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості (626 одиниць).

Кіровоградський обласний центр зайнятості
 


Кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату?

 

Станом на 13 липня 2020 року кількість вакансій зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 1756 одиниць.
Трійку лідерів за затребуваністю очолили робітничі професії: найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин.
До ТОП-10 актуальних вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли:
1.    Прохідник (гірничо-видобувні роботи) (30 000 грн);
2.    Електромеханік з підіймальних установок (26460 грн);
3.    Електромеханік підземної дільниці (25284 грн);
4.    Начальник відділу (21527 грн);
5.    Гірник очисного забою (21 472 грн);
6.    Головний технолог (20 000 грн);
7.    Диспетчер гірничий (19 918 грн);
8.    Керуючий відділенням (19 000 грн);
9.    Інженер-конструктор (електроніка) (18170 грн);
10.    Головний економіст (17983 грн).

Кіровоградський обласний центр зайнятості


В Одесі навчають безробітних одній із найпопулярніших професій

 

Індустрія краси невпинно розвивається. Питання краси хвилює, хвилювало, й буде хвилювати людей у всі часи. Людина, яка задоволена своїм зовнішнім виглядом, завжди впевнено почувається у суспільстві, більш активна, енергійна та щаслива. Саме тому, професії фахівців, які працюють у цій сфері, завжди були затребуваними та цінувалися клієнтами.

Так, сучасний манікюрник повинен бути не тільки майстром своєї справи, але й трохи хіміком, тобто розбиратися в складі косметичних продуктів, які він наноситиме на шкіру та нігті клієнта. 

У липні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «манікюрник». Навчання розпочинається з 16 липня поточного року та триватиме 3 міс.Умови направлення на навчання:
·    повна  або базова загальна середня  освіта,
·    вік особи не менше 18 років,
·    медична довідка,
·    особова медична книжка.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

Відділ організації профнавчання Кiрoвoгрaдcькoгooблacнoгo центру зaйнятocтi


Нацполіції Кіровоградщини відкрито 4 вакантні посади

У ГУНП в Кіровоградській області оголошено конкурс на 4 вакантні посади поліцейських.

Зокрема, наразі відбувається прийом документів напосади поліцейських-водіїв органу поліції охорони (3 вакансії) та на посаду поліцейського підрозділу (полк, батальон, рота) поліції особливого призначення (1 вакансія).

Обидва конкурси стартували 24 червня, а завершуються 11 серпня. Прийом документів триватиме до 09 липня.

Основними вимогами до кандидатів на заміщення вакантних посад поліцейських є:
·    громадянство України;
·    вік від 18 років;
·    вільне володіння українською мовою;
·    повна загальна середня освіта;
·    знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення;
·    відсутність офіцерського військового чи спеціального звання.

Пpи цьому, до кандидата на посаду поліцейського підрозділу (полк, батальон, рота) поліції особливого призначення, окрім іншого, висувається  вимога щодо високого рівня фізичної підготовки. Додаткова вимога висувається й до кандидатів на посади поліцейських-водіїв органу поліції охорони: претенденти на службу повинні мати посвідчення водія категорії «В».

Заpобітна плата (після успішного проходження первинної професійної підготовки),у залежності від обраної конкуpсної посади складає 10500 грн та 11900 грн відповідно.

Особи, які бажають взяти участь у конкуpсі на заміщення вакантних посад у поліції, повинні заповнити анкету на поpталі «Система відбоpу кандидатів на службу в Національну поліцію України» за посиланням.

Разом із цим, всі кандидати на посади в поліцію мають подати електронну декларацію за попередній рік на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за посиланням: nazk.gov.ua.

У разі виникнення питань при заповненні онлайн-анкети та бланків, збору необхідного пакету документів, а також для отримання будь-якої додаткової інформації щодо конкурсу, бажаючі можуть звернутися за допомогою та роз’ясненнями за телефонами (050)383-99-96і(067)523-10-90 (щодня, крім вихідних та святкових днів,з 09:00 до 17:00 год.) та написавши на електронну пошту: nabir.police_kg@ukr.net, nabir.police.kg@gmail.com.


 

У липні безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути професію

 

Адміністратор – одна з найпопулярніших професій сьогодення. Саме адміністратор здійснює роботу з ефективного та культурного обслуговування відвідувачів. До посадових обов’язків адміністратора входить консультування  відвідувачів щодо послуг, які надаються. А також, за необхідності, вживання заходів щодо запобігання та ліквідації конфліктних ситуацій.

Для бажаючих отримати професію адміністратора, за сприяння обласного центру зайнятості з 16 липня поточного року на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається  навчання. Курcнaвчaннятривaтиме6 міс.
Умовами до направлення на навчання є:
·    повна загальна середня освіта;
·    повноліття (не менше 18 років);
·    медична довідка з допуском до професії;
·    особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Захист прав на щасливе дитинство: сімейний патронат як вид працевлаштування

Сьогодні, 8 липня, в Україні відзначається День родини.

26 січня 2016 року в нашій країні був ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який вперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім'я.

Для України це нове явище, проте в розвинених країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка внаслідок складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім'я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. За наявності обставин, що обґрунтовують потребу й доцільність перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більш ніж до шести місяців.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім'ї надає послуги з догляду, виховання і реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини і відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома.

Рішення про введення послуги з патронату над дитиною ухвалюють місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад.

Оскільки надання послуг з патронату над дитиною та заснування дитячих будинків сімейного типу – це вид тимчасової зайнятості (здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя) і, відповідно, зараховується до стажу, цей шляхетний вчинок також може стати видом зайнятості для безробітних Кіровоградщини.

Пошук кандидатів у вихователі здійснюється фахівцями центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби зайнятості шляхом проведення інформаційних кампаній, співбесід і консультацій з громадянами, у т. ч. які зареєстровані в службі зайнятості. Основним меседжем інформаційної роботи євізьми дитину у родину та створи собі робоче місце. Під час цих заходів відбувається інформування громадян щодо особливостей створення та функціонування патронатних сімей, критеріїв відбору кандидатів у патронатні вихователі, оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та перелік документів, які необхідно зібрати кандидатам у патронатні вихователі.

Для  потенційних  кандидатів проводяться курси навчання за тематикою «Підготовка кандидатів у усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники», за результатами яких потенційні кандидати (особи та подружні пари) в сімейні форми виховання мають прийняти усвідомлене рішення щодо прийняття дитини в сім’ю, отримують довідки про проходження курсу підготовки та рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Наразі у Кіровоградській області створено 16 патронатних сімей, 53 дитячих будинків сімейного типу та 172 прийомні сім’ї, у яких виховуються близько 800 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 

Якщо ви маєте бажання дати дітямлюбов та сімейний затишок, а ще забезпечити власну зайнятість – не зволікайте, звертайтеся  до найближчого, за місцем вашого перебування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


Роботодавці Знам'янщини дізнавалися про умови надання допомоги по частковому безробіттю

У Знам’янській міськрайонній філії обласного центру зайнятості, днями, для роботодавців сфери малого та середнього підприємництва відбувся інформаційний вебінар, присвячений питанню надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.Захід відбувся за участі  ФОПів».

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії Тетяна Фарбанець, розпочинаючи вебінар, повідомила, що сьогодні в Україні діє державна програма, яка спрямована на збереження робочих місць, а також відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, це допомога  представникам малого та середнього бізнесу по частковому безробіттю на період карантину. 
Фахівчиня розповіла учасникам вебінару про механізм надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Ознайомила присутніх з нормативними документами, які регулюють питання надання зазначеної допомоги, та внесеними до них змінами. Нагадала, що для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець має звернутися до центру зайнятості або філії за місцем його реєстрації, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати пакет документів. Увагу присутніх також було акцентовано на окремих аспектах в оформленні документів, та коректності їх заповнення. 
Крім того, Т. Фарбанець рекомендувала учасникам заходу завітати на Інтернет-ресурс державної служби зайнятості, де у рубриці «Допомога по частковому безробіттю», усі охочі можуть детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання ​допомоги по частковому безробіттю.
Наприкінці зустрічі, учасники вебінару активно обговорювали підняту тему та ставили запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Знам’янській міськрайонній філії обласного центру зайнятості


Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

 

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:
·     працевлаштування;
·     укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;
·    започаткування власної справи.

Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:
·    Скорочення тривалості виплат;
·    Стягнення неправомірно виплачених коштів;
·    Кримінальна відповідальність.
Більш детально за посиланням: https://is.gd/msGHmf

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Майже 3000 роботодавців Кіровоградщини звернулися по допомогу по частковому безробіттю

 

У обласному центрі зайнятості повідомляють, що станом на 30 червня, центри зайнятості та філії обласного центру зайнятості отримали від представників малого та середнього підприємництва майже 3000 пакетів документів.

Переважна більшість із загальної кількості– це фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю.

Робоча  група  обласного центру зайнятості для розгляду пакетів документів, поданих роботодавцями та ФОПами для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, засідає щоденно та виносить відповідні рішення. Нею вже ухвалено 882 позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. За результатами прийнятих рішень 1683  найманих  працівника, які тимчасово залишилися без роботи на період карантину, найближчим часом отримають допомогу по частковому безробіттю, з них частина вже отримала вказану допомогу.

Довідково. Для отримання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової  допомоги  від держави, представникам малого та середнього бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Самостійно ознайомитись з порядком отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантинуможна завітавши на інтернет-ресурс Державної служби зайнятості до рубрики «Допомога по частковому безробіттю». 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


До уваги фізичних осіб-підприємців та малого й середнього підприємництва!!!

 

Фізичні особи - підприємці (які не застосовують найману працю) та роботодавці (юридичні особи та фізичні особи-підприємці) із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва мають право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові (підприємцю) скорочена передбачена законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин: 

- для фізичних осіб-підприємціввід середнього розміру місячної бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2019 рік;

- для фізичних осіб – підприємців, які звільнені від сплати єдиного внеску (пенсіонери та інші категорії громадян), – від розміру мінімальної заробітної плати;

- для найманих працівників, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцями (юридичні особи та фізичні особи-підприємці) із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, – від тарифної ставки (посадового окладу) (за допомогою звертається роботодавець).

Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.

Ознайомитись з порядком отримання допомоги можна самостійно на Інтернет-сторінці Державної служби зайнятості ( www.dcz.gov.ua ) у рубриці «Допомога по частковому безробіттю» або за допомогою працівників центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 


У  ногу з часом: онлайн освіта для безробітних на Coursera – реальність!

 

Днями, фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено інформаційний вебінар, де відбулася презентація центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та онлайн навчання на безкоштовних онлайн платформах. 

«Якщо роботи за вашим фахом не вдається підібрати, служба зайнятості може запропонувати безробітним підвищити свою кваліфікацію або оволодіти новою професією шляхом організації професійного навчання професіям, які затребувані на ринку праці, яке гарантує подальше працевлаштування», - Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних міськрайонної філії. 

Фахівчиня відмітила, що професійне навчання здійснюється у навчальних закладах нашого та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО). Такі центри є в 11 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській. 

О.Баланенко повідомила, що деякі ЦПТО поступово виходять з режиму карантину та продовжують свою роботу. Продемонструвала, як за допомогою пошукових систем переглянути інформацію про ЦПТО, графіки навчання, за яким організовується професійне навчання, умови проживання, майстерні, спортивне обладнання  та інше. 

Потім перейшла до більш на сьогодні актуального  - це можливість навчання за допомогою онлайн платформ. «Онлайн освіта в усьому світі набирає обертів. Сьогодні є безліч курсів, навчальних каналів та вебінарів, і кожен може опанувати практично будь – яку навичку: від кухаря до менеджера», - повідомила О. Баланенко.

До уваги учасників було представлено такі ресурси, як Освітній портал ДСЗ, Prometeus, EDERA, EDX, LINGVA SKILLS, KHAN ACADEMI, COURSERA. Онлайн освіта на багатьох платформах є платною, але деякі з них, у період пандемії, зробили свої курси безкоштовними. Міжнародна платформа Coursera відкрила, через служби зайнятості, безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн курсів за вибором). Особливу увагу звернула на освітній проект COURSERA, де можна знайти безкоштовні онлайн курси за різними напрямами: державне управління та суспільство, інформаційні технології, особистий розвиток, вивчення мов, програмування, менеджмент тощо.

«Тому запрошуємо активних, прагнучих до саморозвитку і взагалі усіх бажаючих скористатись можливістю отримати нову корисну освіту», -  резюмувала О. Баланенко.

У заході взяли участь 11 осіб, двоє з яких виявили бажання більш детально ознайомитися з умовами навчання на безкоштовних онлайн платформах


Онлайн-тренінг з циклу «Skills Lab: успішна кар'єра» відбувся у Кропивницькому

 

«Пошук роботи. Критичне мислення»–під такою назвою відбувся черговий дистанційний тренінг з циклу «Skills Lab: успішна кар'єра» у рамках Всеукраїнського проекту «Пакт заради молоді-2020». Участь у проведенні тренінгу взяла Наталія Невідома, начальник відділу організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості.

«У період розвитку інформаційних технологій критичне мислення є важливою навичкою сучасної людини. Вміння знаходити необхідну інформацію, аналізувати її, оцінювати, напрацьовувати нові шляхи вирішення проблем дозволяє приймати зважені рішення, в тому числі і щодо пошуку роботи та працевлаштування», – наголосила на початку тренінгу Н. Невідома. 

Як правильно оцінити особисті ресурси та зони розвитку?
Як розставити пріоритети при виборі місця роботи? Що цінують роботодавці? Які навички допоможуть знайти омріяну роботу? Як скласти ефективне резюме? Ці та інші питання обговорювалися з учасниками тренінгу.

За відгуками учасників, цікавою для них стала інформація щодо різних видів резюме, вразила можливість, обравши вдалий формат, акцентувати увагу роботодавця на своїх професійних перевагах. Найбільший інтерес викликало відеорезюме. «Прогнозується, що через кілька років відеорезюме буде загальноприйнятим стандартом. А поки що – це  новинка, яка допоможе виділитися серед інших шукачів роботи на ринку праці», – відмітила Н. Невідома. 

Чому резюме не «працює», чому не запрошують на співбесіду? Одна з причин – документ шаблонний, написаний, ніби «під копірку». Звісно, є певні правила та вимоги до складання резюме, та разом з тим, важливо мати індивідуальний почерк. Почати підготовку резюме Н. Невідома порадила з відповідей на такі питання:  «Щоб уникнути стандартних фраз і стереотипів при складанні резюме, перш, ніж приступити до підготовки структурованого документу, візьміть чистий аркуш паперу і напишіть твір про себе. Що у Вас добре виходить? Які принципи наслідуєте? Що допомагає долати перешкоди? Чим пишаєтеся? За що Вас цінують оточуючі? Складіть список свої вмінь, навичок та досягнень. Це і буде основою Вашого резюме».

Молоді люди отримали корисні лайфхаки, як зробити так, щоб усі пункти резюме «чіпляли», щоб роботодавцю захотілося запросити на співбесіду автора. А також обговорили особливості складання супровідного мотиваційного листа.

Наприкінці заходу учасники отримали посилання на інтернет-ресурси, корисні для пошуку роботи, просування свого резюме, а також для самопізнання та саморозвитку. 

Більшість учасників тренінгу зазначили, що їх здивувало те, що резюме буває різних видів, а не одного шаблону, а також відеорезюме; запам’ятається, що резюме не може бути універсальним, його необхідно коригувати під конкретну вакансію та вимоги роботодавця. Висловили наміри застосувати отримані поради, і почати з написання твору про себе.

По завершенню заходу, його учасники направили фахівцям власні проекти резюме, у результаті розгляду яких отримали корисні поради щодо його удосконалення.  

Довідково. Всеукраїнський проект «Пакт заради молоді-2020»в області  реалізується Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості  і  ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області» спільно з Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фондом Народонаселення ООН в Україні.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Безробітних Кіровоградщини запрошують стати затребуваними фахівцями

 

Електрогазозварник – одна із професій, що користується широким попитом на регіональному  ринку праці. Більш того, потреба в робітниках цієї професії має тенденцію до зростання. На сьогодні роботодавці області потребують понад 25 електрогазозварників.  

Варто зазначити, що після закінчення навчання та отримання відповідного свідоцтва, значно розширюються можливості випускників щодо працевлаштування, оскільки підвищується їхня конкурентоспроможність на ринку праці, а кваліфікаційні якості – в більшій мірі відповідають вимогам роботодавця.

12 червня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян за професією «Електрогазозварник». Курс навчання триватиме 5,5 міс.
Умовами до направлення на навчання є:
·      повна або базова загальна середня освіта;
·      повноліття (не менше 18 років);
·      медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou. 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Покрокова інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

 

Презентуємо покрокову інструкцію: як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.  Усього шість простих кроків.

1.    Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

2.    Далі – підготуйте необхідний пакeт документів:
·    заява на отримання допомоги в довільній формі;
·    копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
·    довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
·    відомості до Додатку 2 Порядку.

3.    Оригінали документів подайте до центру зайнятості.  Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

4.    Упродовж трьох робочих днів  центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

5.    Рішення щодо надання допомоги приймає обласний центр зайнятості.

6.    Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.
Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується.  Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після  завершення карантину.

Більш детальна інформація на нашому сайті:https://kid.dcz.gov.ua/

Як завжди, кваліфіковану консультаціюви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості.


Відтепер допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати ФОП

 

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину виплачуватиметься й фізичним особам – підприємцям, які не мають найманих працівників і які вимушено не працювали через карантин.

«Програми з часткового безробіття внесені важливі зміни: розширено перелік отримувачів допомоги і відтепер програмою можуть скористатися також фізичні особи- підприємці. Крім того, збільшено строки звернення за фінансовою підтримкою з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності та звільнено роботодавців від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору», - зазначає заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Для отримання фінансової допомоги із часткового безробіття, фізичні особи- підприємці можуть звернутись до центрів зайнятості за місцем сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та надати відповідний пакет документів.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – набув чинності Закон України № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)» та ухваленню постанови Кабінету Міністрів України від  03 червня 2020 року № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Водночас, в області продовжується прийом документів від роботодавців малого і середнього бізнесу щодо отримання отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Станом на 10.06.2020 року обласний центр зайнятості ухвалив 203 позитивні рішення про надання роботодавцям області допомоги по частковому безробіттю на період карантину, у результаті чого 932 найманих працівника, які тимчасово залишилися без роботи під час карантину, здобули право на отримання допомоги по частковому безробіттю.
Роботодавці, які скористалися зазначеною фінансовою підтримкою держави, дбають про своїх працівників, а служба зайнятості їм сприяє в цьому, адже головне завдання служби – бути надійним партнером на ринку праці та сучасною сервісною установою, яка готова прийти на допомогу кожному, хто цього потребує.

З покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна ознайомитись на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/novyna/pokrokova-instrukciya-yak-pidpryyemcyu-bez-naymanyh-pracivnykiv-otrymaty-dopomogu-po


Запитуєте – відповідаємо: як під час карантину зареєструватися в службі зайнятості

 

Якщо Ви маєте намір зареєструватися як безробітні–зверніться до центру зайнятості за місцем Вашого перебування.
Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 року № 792, реєстрація в центрі зайнятості як безробітного проводиться за умови пред’явлення:

-    Паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
-    Облікової картки платника податків;
-    Трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);
-    Документів про освіту.

Разом з тим повідомляємо, що у зв’язку із введенням карантину в центрах зайнятості області з 18.03.2020 р. встановлений наступний тимчасовий порядок обслуговування клієнтів:

-    Прийом документів, що фіксують намір щодо реєстрації як безробітного, здійснюється засобами електронного зв’язку або наданням до скриньок для кореспонденції, розміщених біля входу в приміщення центрів зайнятості/філій;

-    усі консультації, пов’язані з набуттям статусу зареєстрованого безробітного та пошуку роботи, будуть здійснюватися за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку.

-    У разі виникнення питань щодо обслуговування клієнтів в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості у період карантину їх можна задати за телефонами «гарячої лінії» або надіславши повідомлення на електронні скриньки ((05233) - 2-28-40, ел. адреса Знам’янської міськрайонної філії zmrcz.znam@gmail.com ).

Окрім того, для самостійного пошуку підходящої роботи Ви можете скористатися сайтом Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості».

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Тимчасова робота: 3664 мешканців Кіровоградщини цьогоріч брали участь у громадських роботах

 

Однією із форм матеріальної підтримки безробітних, особливо в умовах карантину, розширення можливості їхнього закріплення на робочому місці є громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Значну користь від організації громадських робіт мають сільські територіальні громади, адже силами безробітних виконуються роботи з екологічного захисту навколишнього середовища, благоустрою населених пунктів, впорядкування придорожніх смуг, парків, кладовищ, меморіалів Слави, братських могил та військових поховань, проводяться будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери та ін.

Організовувались також громадські роботи, які мають соціальне спрямування: безробітними проводилися роботи з інформування населення щодо субсидіювання.

Цього року тимчасовою зайнятістю було охоплено 3664 безробітних мешканців Кіровоградщини, що перебували на обліку у центрах зайнятості області.

Слід зазначити, що громадські та інші роботи тимчасового характеру сприяють тимчасовій зайнятості місцевих мешканців, соціальному розвитку територіальних громад, а головне – збереженню мотивації безробітних до праці та є засобом переходу до постійної зайнятості.

Відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості


HR-и Кропивницького дізнавалися про можливості отримання фінансової підтримки від держави

Нещодавно, за допомогою сервісу AnyMeeting, відбулось засідання HR-клубу Кропивницького, за участі представників обласного центру зайнятості. Засідання присвячувалося наданню роботодавцям Кіровоградщини допомоги по частковому безробіттю.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян розповів  учасникам  веб засідання клубу про  механізм надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттюна період карантину. «Ця державна програма спрямована, насамперед, на збереження робочих місць, а надалі – стимулювання активності та відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції. За цією державною програмою на Кіровоградщини виділено 50 мільйонів гривень», – поінформував Б. Стоян.

Співзасновниця HR-клубу Кропивницького, HR-менеджер компанії ItDevelopCorp Юлія Моторна зазначила, що надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю є значною підтримкою від держави: «Такий вид виплат є великим плюсом для наших роботодавців. Це надзвичайний ресурс для збереження робочих місць».

Б. Стоян, у свою чергу, коротко зупинився на документах, які мають подати роботодавці з метою отримання допомоги по частковому безробіттю. «Хочу наголосити на тому, що кошти надаються саме для виплати підтримки найманим працівникам, а не для використання у потребі підтримки підприємства», – зауважив Б. Стоян.

Наприкінці вебінару, для охочих детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання допомоги по частковому безробіттю, Б. Стоян запропонував завітати до Інтернет-сторінки державної служби зайнятості, де у рубриці «Роботодавцям» (підрубрика «Допомога по частковому безробіттю на період карантину»), у зрозумілій формі, висвітлено зазначене питання.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень