Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Новини

1 2 3 4 5

Фото без описуХочете на один день стати студентом? Долучайтеся до профорієнтаційного проекту!

Обираючи професію, молоді люди досить часто почувають себе невпевнено, проявляють надмірну обережність, бояться помилитися і прийняти неправильне рішення. Багато випускників взагалі не уявляють собі ким бути, до якого навчального закладу вступати і чи взагалі вчитися далі. 

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день», запроваджений Кіровоградським обласним центром зайнятості, допомагає юнакам і дівчатам свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу та практично перевірити свій вибір. 
 Взявши участь у проекті, Ви обираєте навчальний заклад м. Кропивницький і проводите в ньому один день як студент: відвідуєте лекційні, практичні та Фото без описусемінарські заняття, гуртки, майстер-класи, працюєте в лабораторіях. 

З початку навчального року такі заходи пройшли на базі Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського, Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету, Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті, Кропивницького коледжу харчування та торгівлі, Льотної академії Національного авіаційного університету та Кропивницького коледжу механізації сільського господарства. Загалом, на один день стали «студентами» майже 200 школярів Кіровоградщини.

Хочете на один день стати студентом? Звертайтеся до Кіровоградського обласного центру зайнятості чи до найближчого центру зайнятості чи філії.

Ми допоможемо Вам на кілька кроків наблизитися до своїх мрій!

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуБезробітні Кіровоградщини можуть дистанційно скористатися послугами служби зайнятості

 

Для тих, хто шукає роботу, на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості створено «Електронний кабінет безробітного». 
«Електронний кабінет безробітного» прискорює доступ клієнтів до послуг та надає їм можливість отримати необхідну інформацію у дистанційному Фото без описуформаті. Персональний кабінет доступний за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/cabinet.

В електронному кабінеті зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання. 

Фото без описуКрім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Для цього клієнту служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта  (кар’єрного радника) надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.

Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуБезробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись у Одесі на перукаря

 

Перукар – це справжній художник, який працює над кожною людиною, як над власним полотном. Це  й не дивно, адже стрижка і фарбування – процес творчий, який знаходиться в близькому спорідненні з будь-якою іншою творчою діяльністю людини. 

Вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й її внутрішній стан. Тому професіонали у перукарській справі – на вагу золота. Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість надання послуги.

Ази перукарського мистецтва можна здобути у березні за сприяння служби на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Фото без описудержавної служби зайнятості. Навчання за професією «перукар» розпочинається 18 березня. Курс навчання буде тривати 4,8 місяця.
До програми навчання перукарів входить теоретичний курс таких дисциплін: перукарське мистецтво, санітарія, психологія, спеціальне малювання, будова волосся, інформаційні технології, основи правових знань та охорона праці. На практичних заняттях безробітні матимуть можливість оволодіти навичками зі створення сучасних стрижок, зачісок, усіх видів фарбування, хімічних завивок тощо.

 По закінченню навчання шукачі роботи зможуть працювати у салонах краси за обраною професією, адже професія перукаря є завжди затребуваною, або започаткувати власну справу. 

Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, оскільки вона не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуЯкі питання у сфері зайнятості турбують переселенців на Кіровоградщині?

 

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.

Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.  Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО. 

«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», – зазначив Богдан Стоян.    

Відділ організаційно-інформаційної роботи
та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Фото без опису60 безробітних  вчилися безпечному веденню робіт на сільськогосподарських підприємствах

 

Прийшла весна. Починаються польові роботи в господарствах.  Саме з підготовкою та проведенням робіт на сільськогосподарській техніці може бути пов’язаний підвищений ризик отримання виробничих травм. 

В зв’язку з цим, Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості організовує курси цільового призначення за навчальною програмою «Дотримання безпечного ведення робіт на підприємствах сільськогосподарської галузі», на яких у лютому пройшли навчання 60 безробітних. Під час навчання розглядаються питання законодавства України про охорону праці,  пожежна безпека, електробезпека, гігієна праці, надання Фото без описупершої медичної допомоги у разі нещасного випадку та таке інше. Безробітні отримують дуже корисну інформацію щодо норм та правил безпечної поведінки при виконанні робіт, яка їм знадобиться не тільки в роботі, а й в житті. Керівники аграрних підприємств згодні з необхідністю набуття працівниками таких знань та навичок. Безпека життєдіяльності - запорука успіху.

Олена Баланенко
Начальник відділу 
активної підтримки безробітних

 

 


Фото без описуМотивація та можливості: кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці

 

Відповідно до норм порядку реєстрації безробітних, кар’єрний радник, після реєстрації безробітного, вживає заходів із здійснення поглибленого профілювання такої особи. За результатами профілювання визначається відповідна профільна група – група, до якої належить зареєстрований безробітний, за результатами оцінки його ступеня мотивації до праці та можливостей працевлаштування.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.12.2018 № 1910, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2018 за № 1517/32969, затверджено Методику здійснення первинного та поглибленого профілювання осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних. Згідно до цієї Методики визначено 5 профільних груп безробітних.

До першого профілю належать безробітні, які мають високий ступінь мотивації до праці та високі можливості працевлаштування (безробітних цього профілю відрізняє наявність бажання працювати та готовність розпочати роботу, активність у пошуку роботи, відсутність досвіду довготривалого безробіття, повна відповідність особистісних і професійних якостей вимогам ринку праці, наявність професії, на яку є попит на ринку праці, наявність досвіду роботи, вмінь та навичок). Безробітні, яким визначено другий профіль, теж мають високий ступінь мотивації до праці, але середні або низькі можливості працевлаштування. Безробітними третього профілю є особи з цими же середніми або низькими можливостями працевлаштування, але їх ступінь мотивації до праці є середнім або низьким. Громадяни з четвертим профілем теж мають середній або низький ступінь мотивації до праці, але при цьому їх можливості до працевлаштування є високими. Безробітні, яких віднесено до п’ятого профілю, мають низький ступінь мотивації до праці та низькі можливості працевлаштування. 

У залежності від цих профільних груп безробітним пропонується відповідний набір заходів та послуг щодо сприяння зайнятості. При цьому для всіх профільних груп пропонується базовий набір заходів та послуг, який включає інформування про наявні вакансії, підбір роботи, консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи та підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці, участь у постійно діючих міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, участь у семінарах з багатьох питань зайнятості населення та стану ринку праці.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуСлужба зайнятості пропонує безробітним стати майстрами візажу

 

Зараз індустрія краси набирає темпи семимильними кроками. Тренди кольорів, форм, різноманітні косметичні інновації і т.д. Ще близько 10-15 років тому професія візажиста не була такою популярною.

Головне завдання візажиста – не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Фахівець повинен знати, які кольори і текстури підходять даному типу зовнішності, є доречними для певного періоду, року, події.

Сучасний візажист повинен бути не тільки художником, але і трохи хіміком, тобто розбиратися в складі косметичних продуктів, які він буде наносити на обличчя свого клієнта. У наш час орієнтуватися на бренд косметики – мало, потрібно знати з чого цей бренд «варять».

Фото без описуУ жовтні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «візажист», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з 13 березня  поточного року, термін навчання 5,3 міс.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила професія «візажист», за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, а також філій обласного центру зайнятості.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуРоботодавці Кіровоградщини можуть дізнатися про нюанси зайнятості у соцмережі Facebook

 

До основних завдань державної служби зайнятості належить надання роботодавцям послуг з добору працівників, участь в організації для них робіт тимчасового характеру, профілактика настання страхового випадку, взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби в робочій силі, видача дозволів роботодавцям на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. 

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, в минулому році до базових центрів зайнятості області (філій обласного центру зайнятості) з метою працевлаштування шукачів роботи на 34 269 вакансій звернулось 5 114 роботодавців. Серед числа працевлаштованих безробітних, 312 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Профнавчання на замовлення роботодавців пройшли Фото без опису5628 безробітних.

«Одним із елементів співпраці з роботодавцями є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємцями, керівниками підприємств, працівниками кадрових та бухгалтерських служб роботодавців. Служба зайнятості Кіровоградщини йде у ногу з часом, тож ми запровадили на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook рубрику «Електронний кадровий клуб».

У цій рубриці розміщується інформація про зміни в законодавстві  про зайнятість населення, оглядові тематичні листи щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам служба зайнятості Для спрощення пошуку згаданої інформації вона позначається хештегом #Електронний_кадровий_клуб»,– зазначив Б. Стоян. 


Фото без описуПозитивна динаміка: у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності

 

У 2018 році чисельність працевлаштованих осіб становила 22,7 тис. осіб, що на 1,6 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Оперативно, до надання статусу безробітного, було працевлаштовано 35,0% від загальної кількості шукачів роботи, які звертались до центрів зайнятості Кіровоградщини (у 2017 році 26,8%).

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості у 2018 році – 5,1 тис., що на 249 (5,1%) роботодавців більше ніж за аналогічний період 2017 року.

Фото без описуКількість зареєстрованих вакансій у 2018 році становила 34,3 тис. одиниць, що на 2,6 тис. одиниць більше (8,2%) ніж за аналогічний період 2017 року.

За оперативними даними, станом на 01 березня роботу шукали 17 133 зареєстрованих безробітних, були наявними 3053 вакансії.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 


Фото без описуЯкщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?    

 

Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами. 

Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних, зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.

Богдан Стоян заступник директора обласного центру зайнятості 


Фото без описуУ Знам’янці визначили вектори співпраці на користь для міста та його мешканців 

 

Сьогодні відбулася чергова зустріч директора Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмили Компанієць з міським головою Сергієм Філіпенко.

Під час конструктивного діалогу соціальні партнери обговорили перспективи розвитку міста, сприяння розвитку малого підприємництва та можливість створення нових робочих місць для  працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій, у т. ч. внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців.

Окремим предметом розмови стало питання організації на території міста  громадських та інших робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян, розширення переліку видів громадських робіт. Учасники ділової зустрічі детально обговорили можливості місцевого бюджету щодо виділення коштів на організацію громадських робіт до кінця поточного року, адже сторони визнають, що ці роботи проводяться в інтересах громади й спрямовані на благоустрій міста.

«Крім того, в умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості безробітного населення особливого значення набувають громадські роботи. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування», - зазначила Л.Компанієць.

У свою чергу, Сергій Іванович зазначив, що до порядку денного чергового засідання виконавчого комітету Знам’янської міської ради включено  розгляд  проекту рішення, яким передбачається доповнення переліку видів громадських робіт, які будуть проводитися у на 2019 році. Серед напрямків робіт, що додаються: надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю, надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО.

На завершення зустрічі досягнуто домовленості щодо співфінансування у 2019 році договорів на організацію громадських робіт. А також  висловили сподівання на подальшу співпрацю, аби добрий приклад наведення ладу у «власному домі» став нормою життя і проявом турботи про свій рідний край.

В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії


Фото без описуУ Знам´янці пройшов міні-ярмарок вакансій для майбутніх залізничників

 

Сьогодні, 19 лютого, на замовлення Локомотивного депо Знам’янка у Знам’янській міськрайонній філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Тетяна Фарбанець, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями, повідомила присутніх про те, що на сьогодні  на  одному із найбільш Фото без описуринкоутворюючих підприємств залізничного транспорту міста Локомотивному депо Знам’янка  виникла нагальна потреба  у кваліфікованих працівниках.

« З метою поєднання інтересів і шукачів роботи і роботодавців, а саме безробітним - вирішити питання працевлаштування, а працедавцям -  підібрати необхідних працівників, міськрайонною філією організовано міні-ярмарок вакансій»,- повідомила Тетяна Фарбанець. 

У свою чергу в.о. помічника начальника відділу кадрів Наталія Радінович ознайомила шукачів роботи з наявними вакансіями: це і слюсарі з ремонту рахомого складу, слюсарі-електрики, помічники машиністів, паяльщики, токарі, акумуляторники, помічники машиніста електровоза та тепловоза тощо. Поінформувала про  вимогами до Фото без описупрацівників, з умовами праці на підприємстві та рівнем заробітної плати, а також із соціальним пакетом, яким забезпечуються працівники Локомотивного депо Знам’янка. 

У заході взяли участь  близько 20 безробітних, з них  3 особи зацікавилися запропонованою роботою та були запрошені на підприємство для ознайомлення з умовами праці безпосередньо на робочих місцях, а також вирішення питання подальшого працевлаштування. 

 

 

 



Фото без описуПонад 4,7 тис. безробітних минулоріч залучено до стажування на робочих місцях

 

Стажування безпосередньо на робочому місці є одним із видів послуг, що надає служба зайнятості людям, які залишились без роботи, але мають досвід роботи, професійно-технічну або вищу освіту і бажають працювати. Багато людей у пошуках роботи стикаються з нестачею досвіду або втратою кваліфікації у зв’язку з перервою у трудовій діяльності.

Роботодавець при прийомі на роботу, як правило, віддає перевагу досвідченим фахівцям. Крім того, безробітні, які з різних причин мають значну перерву в роботі, мають і психологічні проблеми, тому їм важко адаптуватися до нового режиму роботи та колективу.
Роботодавці, піклуючись про ефективність виробництва, побоюються таких складнощів і нерідко відмовляють у прийомі на вакантне місце. Щоб надати можливість роботодавцям підібрати якісні та підготовлені кадри, а шукачам роботи самореалізуватися у професійній діяльності, освоїтися на новому місці роботи, набути або удосконалити практичні знання та вміння, службою проводиться така форма професійного навчання як стажування на підприємстві.

Слід зазначити, що дана форма підвищення кваліфікації є прийнятною як для безробітних, так і для роботодавців. Роботодавцям стажування дозволяє оцінити професійні якості майбутнього працівника, його вміння, здатність опановувати нові технології, а безробітному – ознайомитися з особливостями виробництва, умовами праці, адаптуватись в трудовому колективі, а набуті знання і вміння дають можливість закріпитися на робочому місці.

Таким чином, стажування - це реальний шанс для безробітного отримати оплачувану постійну роботу, а для роботодавця – працівника, який відповідає його вимогам.

До такого виду навчання минулоріч залучено більше 4,7 тис. шукачів роботи.

Відділ організації професійного навчання обласного центру зайнятості


Фото без описуВам необхідні вантажники? Дізнайтесь про особливості добору працівників за цією професією

 

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через державну службу зайнятості чи суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні. 

При користуванні послугами державної служби зайнятості, інформація про попит на робочу силу (вакансії) подається до базового центру зайнятості/філії обласного центру зайнятості відповідно до вимог Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 316 (в редакції наказу від 05.12.2016 № 1476), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28.12.2016 за № 1726/29856, за формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». До форми звітності № 3-ПН вноситься, у тому числі, інформація про найменування професії (посади), її розряд, клас чи категорію, завдання, основні та додаткові обов’язки, описи робіт, які має виконувати працівник на робочому місці, режим, характер роботи, умови праці.

Вимоги до претендента на роботу мають відповідати нормам чинного законодавства. Так, при вирішенні питання добору вантажників слід враховувати наступне. 

Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» визначено код професії вантажника 9333. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 (із змінами) затверджено випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск містить інформацію щодо характеристик роботи вантажника. Завданнями та обов'язками вантажника, серед іншого, є вантаження, вивантаження і внутрішньоскладське перероблення вантажів, кріплення і укривання вантажів на складах та транспортних засобах. Кваліфікаційними вимогами до вантажника є базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Робота вантажника має відповідати вимогам законодавства про охорону праці. Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.02.2015 за № 124/26569, затверджено Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт. Правила поширюються на всі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які в процесі своєї діяльності виконують вантажно-розвантажувальні роботи, навантаження (розвантаження) або вивантаження. Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують відповідні роботи.

Пунктом 11 глави 1 розділу II Правил заборонено залучення неповнолітніх до робіт, визначених у Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.07.1994 за № 176/385. До таких робіт відносяться усі види робіт, пов’язані з підійманням та переміщенням вантажів вище норм, встановлених для підлітків. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.1996 за № 183/1208. Крім того визначено, що на кожній дільниці робіт вантажопідіймальних кранів для обв’язування, зачіплювання або підвішування вантажів роботодавець повинен призначити стропальників із числа працівників, які досягли 18 років. 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуОфісний службовець (бухгалтерія) – найбільш популярна та високооплачувана професія економічного профілю.

 

Жодна фінансова установа не може існувати без чіткого обліку документації. Упорядковані документи – це запорука вдалого бізнесу. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних – це фахівець, що виконує цю вкрай важливу роботу. Якщо Вам подобається рахувати, в тебе гнучкий розум та ти вмієш працювати на совість, професія обліковця – саме для тебе!

Тож  на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних 25 лютого розпочинається навчання за даною професією, термін навчання – 8,5 місяців.

Навчаючись у центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Ви маєте можливість не лише отримати теоретичні знання з професії, а й застосувати їх на практиці. 

Повідомляємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тобто безкоштовно. 

Якщо вас зацікавила можливість зазначена професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до служби зайнятості. Бажаємо успіхів.


Фото без описуШвачки – на розхват: сьогодні є потреба 63 працівники за професією «швачка»

 

Сьогодні роботодавці області потребують 63 працівника за професією «швачка», з них 58 – по місту Кропивницький.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії, але Ви не маєте відповідної освіти, за сприяння  служби зайнятості Ви маєте можливість пройти профнавчання та опанувати затребувану на ринку праці професію.

У лютому місяці поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Херсонського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «швачка». Навчання розпочинається з 19 лютого поточного року, термін навчання 5,0 міс.

Якщо вас зацікавила професія швачки, для цього Вам необхідно звернутися до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем Вашого перебування.

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуУ Харкові навчатимуть професії  «Виноградар»

 

Любителів вирощувати виноград стає все більше і більше: змінюються кліматичні умови, культивуються нові сорти, виноградарство успішно розвивається практично у всіх регіонах України. Подолано стереотип про вирощування винограду тільки у південних районах України.

І хоча професія «виноградар» не найбільш затребувана на сьогодні, однак вона є однією із найцікавіших, «душевних», перспективних і завжди відкриває можливість для самозайнятості та отримання прибутку.

З метoю пiдгoтoвки фахівців за цією професією, нa бaзi Харківського центру професійно-технічної освіти  для безробітних громадян з Кіровоградщини  з 11 лютого поточного року розпочинається нaвчaння. Курc нaвчaння тривaтиме 3 мicяцi.

Слід зазначити, що Харківський центр професійно-технічної освіти для навчання за професією «Виноградар» має все необхідне, а найголовніше – навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання, де вирощується понад 200 сортів винограду. 

Більше половини навчального часу відводиться на практичне навчання: сортування і підготовка садивного матеріалу, садіння і підсаджування винограду чубуками, відсадками, укладання лози винограду для вирощування відсадків, омолоджування винограду, зрізування кущів на заданій висоті, запобігання приморозкам (укривання на зиму), зрізування, збирання та сортування грон з укладанням в тару. 

Тож, уci, хто бажає змiнити прoфеciю, мaють можливість звернутиcя дo фахівців служби зaйнятocтi.

Відділ профнавчання обласного центр зайнятості 


Фото без описуПрофесія «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»

 

Якщо ви за покликанням творча людина і постійно знаходитесь у пошуку, здобувши професію монтажник гіпсокартонних конструкцій, ви навчитесь: створювати найвишуканіший інтер'єр будь-якого приміщення, змонтовувати віконну чи дверну арку, виконувати монтаж вишуканого дизайну підвісної стелі, облаштовувати стінні вітражі, виготовляти найрізноманітніші перегородки стін. Професія користується чималим попитом на ринку праці.

Опанувати професію «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» Вам допоможе служба зайнятості.

З 12 лютого на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання безробітних громадян цій професії. Навчання триватиме 6,5 міс.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За більш детальною інформацією звертайтеся до служби зайнятості


Фото без описуМоя професія: консультаційна мережа – опрацьовуємо результати

 

Систематичність профорієнтаційної роботи – це, перш за все, запорука вдалого професійного вибору для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Ось чому, фахівці Знам’янської міськрайонної філії систематично організують інтерактивні заходи, профорієнтаційні бесіди, зустрічі із шкільною молоддю, маючи на меті підвищення рівня знань школярів про світ професій та формування стійкої мотивації до набуття навичок, затребуваних на ринку праці.

Фото без описуЗокрема, подібні заходи були проведені для учнівської молоді ОНЗ «Дмитрівська ЗШ №2», філії «Дмитрівська ЗШ №1», та ЗОШ №6 і №7, що розташовані в селищі Знам’янка. Ці заходи, окрім інформативної функції, ще й мали на меті ознайомлення учнівської молоді із інноваційним проектом  - веб-базованою платформою для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа». 

Цей проект, призначений, в першу чергу, для осіб,які потребують допомоги у виборі професії чи майбутнього напрямку професійного навчання, визначенні та оцінюванні власних здібностей, нахилів та умінь.Спрямований він, в першу чергу, для того, щоб надати кваліфіковану допомогу учням, охопивши їх профорієнтаційним тестуванням з використанням якісного і надійного інструментарію. Окрім ознайомлення із можливостями платформи, учні, які вже пройшли тестування, отримали на руки результати тестів із детальним Фото без описуроз’ясненням фахівця. 

Таким чином, «Моя професія: консультаційна мережа» - це чудова нагода пройти профдіагностичне тестування не виходячи з дому, а для шкільних психологів та класних керівників – незамінний помічник у роботі із старшокласниками. 

Людмила Базюк                            
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янськоїміськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості

 

 

 


Фото без описуСитуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (4,9%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 32,4%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (25,8%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (21,9%).
Протягом січня  2019 року:    

 

-   мали cтатус безробітного  всього 975 осіб, з яких 63,3% складали жінки, 32,7% – молодь віком до 35 років, 43,1%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 54,4% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.02.2019 року – 857 осіб, в тому числі 3 особи із числа  внутрішньо переміщених та 8 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;

- працевлаштовано 101 особа, з них 48 осіб із числа безробітних (жінки становили  37 осіб – 77,1%,  молодь у віці до 35 років - 18 осіб або 37,5%),  в тому числі  працевлаштовано 1 особу  із числа внутрішньо переміщених  та 2 особи  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;  

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 70 осіб;

 - проходили  професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 32 особи,  із них 1 особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 лютого 2019 року становила  255 вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 лютого  2019 року 594 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Фото без описуМожливість професійного навчання

 

Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості повідомляє про можливість професійного навчання шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Нагадуємо, що скористатись такою послугою можуть наступні категорії громадян:

-    особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;

-    особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

-    особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

-    внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Також слід враховувати, що ваучер не може бути виданий у випадках:
-    коли особа не має професійно-технічної або вищої освіти;
-    коли особа  проходила  протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
-    коли особа зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.
За більш детальною інформацією пропонуємо звертатись за адресою: 
м. Знам’янка, вул Чайковського, 13 А 

Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Або за телефонами: 2-28-40, 2-00-31.


Фото без описуУ тісній співпраці

 

На сьогоднішній день все актуальнішою стає проблема працевлаштування осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, або є умовно засудженими.

Щоб допомогти даній категорії  громадян якомога швидше адаптуватися в соціумі, зокрема – працевлаштуватись для отримання стабільного і, - головне, законного, доходу, у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено семінар для осіб, які звільнились з місць позбавлення волі. 

Так, до заходу, окрім фахівця служби зайнятості – Людмили Базюк, було залучено спеціаліста бюро вторинної правової допомоги Анжелу Іванову та фахівця відділу пробації – Наталю Півторак. Основною метою цього заходу було ознайомлення  учасників із спектром  послуг, що надаються громадянам у разі їхнього звернення до служби зайнятості.

Під час проведення семінару, фахівець з профорієнтації – Людмила Базюк ознайомила присутніх із усіма видами послуг, що надаються службою зайнятості, надала психологічні поради щодо  шляхів досягнення життєвих цілей та побудови професійної кар'єри. Учасників було поінформовано про можливість професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації за сприянням служби зайнятості. 

Л. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної  філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуПрофесійне навчання за сприяння державної служби зайнятості. Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

 

Шановні роботодавці!

Якщо Ви маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. На Ваше замовлення буде організоване професійне навчання зареєстрованих безробітних у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. 

При цьому Ви маєте можливість брати участь у розробленні навчальних планів і програм, які враховують особливості Вашого підприємтва,  надавати робочі місця для проходження виробничої практики, брати участь у державній кваліфікаційній атестації.

Різновидом профнавчання є організація стажування безробітних на робочих місцях на підприємстві.

Звертайтесь до  служби зайнятості, ми допоможемо Вам укомплектувати робочі місця! 

Відділ взаємодії з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуКар’єрний радник, новий порядок реєстрації та профілювання: які зміни очікують на службу зайнятості у 2019-му?

 

З 01 січня 2019 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Цією постановою до структури Державної служби зайнятості вводиться інститут кар’єрного радника, а також запроваджується у роботі служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи, ведення індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.

Кар’єрний радник – співробітник центру зайнятості, який, відповідно до цього Порядку, забезпечує організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.

Профілювання передбачає систему оцінки ступеню мотивації особи, яка шукає роботу, або зареєстрованого безробітного до праці, попиту на їх професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться, з метою повернення таких осіб на ринок праці.

Індивідуальний план працевлаштування– програма дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг. 

За результатами первинного профілювання кар’єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг. В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Іншими словами, йдеться про супровід зареєстрованого безробітного, доки той не знайде роботу.

«Введенням в дію цього порядку державна служба зайнятості отримує нові інструменти та механізми, які сприятимутьпідвищенню якості сервісного обслуговування клієнтів і забезпеченню працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні знання та навички з вимогами сучасного ринку праці», – зазначила Олена Коляда, начальник відділу сприяння працевлаштуванню Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

Знам’янська міськрайонна філія 
Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуМинулоріч  352 безробітних пройшли професійне навчання, з  них 313 – вже мають роботу 

 

Одним із напрямів співпраці Знам’янської міськрайонної  філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  з роботодавцями міста та району є забезпечення їхніх потреб у кваліфікованих кадрах. З цією метою службою зайнятості організовується професійна підготовка безробітних, що орієнтована на потреби ринку праці. Це допомагає досягти збалансованості між попитом та пропозицією робочої сили, а в перспективі – вирішити проблеми зайнятості населення.

Так, протягом минулого року за направленням міськрайонної філії  352 безробітних  пройшли професійне навчання. На підприємства міста та району, після проходження професійного навчання на замовлення роботодавців, були працевлаштовані 313 громадян. 

Навчання відбувалось за актуальними на місцевому ринку праці професіями, а саме: кухара, кондитера, пекаря, халво місильника, продавця продовольчих товарів, слюсаря з ремонту автотранспорта, швачка тощо. Найактивніше центр зайнятості у цьому напрямку співпрацює із підприємствами ТОВ «Агропродукт», ФГ «Агроперспектива», ПСП «Сільпо», ДНЗ «Сонечко»  та інші. 

Організовуючи професійне навчання на замовлення роботодавців, служба зайнятості допомагає не лише працедавцям, а й безробітним громадянам, а саме надає їм можливість освоїти нову спеціальність та повернутись до трудової діяльності.

В. Саржевська, начальник відділу взаємодії
з роботодавцям Знам’янської міськрайонної
філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості

Фото без описуБезробітним пропонують здобути професію секретаря

 

Кажуть, що театр починається з гардеробу. А ось фірма, установа починається із секретаря керівника.

Саме секретар - обличчя фірми, права рука керівника підприємства. Він є координуючим центром організації, установи чи підприємства. Секретар отримує необхідні для керівника відомості від підрозділів або виконавців, викликає за його доручен¬ням працівників, здійснює роботу щодо підготовки засідань, нарад, які проводить керівник.

В його функціональні обов'язки входить підбір необхідних керівнику службових документів, перегляд документів, які адресовані керівнику, та зазначення головних мо¬ментів у них, прийняття розпорядчих, довідково-інформаційних та іменних документів до розгляду та підпису керівника. Організує прийом відвіду¬вачів, сприяє оперативності розгля¬дання заяв відвідувачів та пропозицій працівників.

Тож, якщо у Вас є бажання опанувати професію секретаря керівника – зверніться до центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості. У лютому місяці на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання за цією професією. Навчання стартує 05 лютого цього року  і триватиме 8,5 місяців.
Умовами до направлення на навчання є:
•      повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
•      повноліття (не менше 18 років);
•      медична довідка з допуском до професії.

Звертаємо увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.


Фото без описуХочеш стати майстром з металообробки – навчання, у тебе є шанс

 

У лютому місяці поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «Фрезерувальник». 

Фрезерувальник - фахівець по роботах на фрезерному верстаті. Виконує на фрезерному верстаті обробку металевих виробів. За кресленням деталі та технологічною картою визначає послідовність обробки деталі. За допомогою вимірювальних інструментів перевіряє відповідність деталі кресленнями. Використовує електромеханічне обладнання (фрезерний верстат) і вимірювальні інструменти.

Навчання розпочинається з 04 лютого поточного року, термін навчання 3,4 міс.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавили вказані професії,
за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості.
Бажаємо успіхів у виборі вкрай необхідної та 
корисної професії для багатьох людей.


Фото без опису«Аграрник» буде навчати безробітних мешканців області  професії «електромонтер»

 

Сьогодні роботодавці нашого регіону потребують більше 100 працівників за професією «електромонтер» за різними спеціалізаціями. Ці працівники потрібні у м. Кропивницький, м.Світловодськ, м. Знам'янка, м.Олександрія, Бобринецькому, Голованівському, Кіровоградському, Маловисківському, Новоукраїнському, Петрівському та інших  районах області. 

Тож, безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, та мають бажання змінити професію або здобути нову, мають можливість пройти професійне навчання на базі ОНКК «Аграрник» професію електромонтера. Навчання стартує 06 лютого цього року і триватиме 5,5 місяців.

Умови направлення на навчання: 
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.

Якщо вас зацікавила професія «електромонтер», за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Контактну інформацію можна переглянути на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості.


Фото без описуМоя професія: консультаційна мережа» - у тісній співпраці

 

Новий, 2019 рік, розпочався для фахівців з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості не тільки проведенням низки профорієнтаційних заходів, у тому числі і з популяризації веб-базованої платформи для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа», а й з опрацювання результатів таких тестувань. 

Так, під час проведення профорієнтаційного заходу у ЗОШ №4, що розташована у м. Знам’янка, усі бажаючі, з числа учнівської молоді, мали змогу зареєструватись на сайті та пройти онлайн тестування. Вже через кілька днів після реєстрації, перші бажаючі, які пройшли тестування, відвідали центр зайнятості, щоб отримати консультації за результатами пройденої діагностики. Спілкуючись із фахівцем служби зайнятості, молодь цікавилась не тільки підходящими, за результатами тестування, професіями, а й навчальними закладами, де їх можна здобути та подальшим місцем працевлаштування за отриманою освітою. 

Слід зазначити, що однією з найбільших переваг платформи, є можливість проводити профорієнтаційне консультування дистанційно, у зручному для себе середовищі  та отримати комплексний звіт, який допоможе в зробити важливий вибір щодо майбутньої професійної діяльності.

Таким чином, «Моя професія: консультаційна мережа» - це чудова нагода пройти профдіагностичне тестування не виходячи з дому, а для шкільних психологів та класних керівників – незамінний помічник у роботі із старшокласниками. 

Людмила Базюк    
провідний фахівець відділу
активної підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуУпродовж  минулого року на Знам’янщині  роботодавці створювали нові  робочі місця

 

Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості застосовуються вагомі стимули для роботодавців, які створюють нові робочі місця для працевлаштування на них безробітних мешканців міста та району.

Такі працедавці отримують компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу.

Упродовж минулого року роботодавцями Знам’янщини створено 6 нових робочих місць, на які працевлаштовувались безробітні за професіями: продавець продовольчих товарів, пекар, щвачка, продавець-консультант, геодезист, ін..

Відділ взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру
зайнятості


Фото без описуКомплексний підхід до розв’язання проблем інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Знам’янському районі

 

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 29.12.2018 року № 1137-р «Про затвердження плану організації виконання в області Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо ВПО на період до 2020 року» та з метою належного виконання вказаного, в Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського ОЦЗ 22 січня 2019 року був проведений круглий стіл з питання комплексного підходу до розв’язання проблем інтеграції ВПО в Знам’янському районі.  На захід були запрошені представники органів виконавчої влади, Управлінь соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому та райдержадміністрації. Основною темою зустрічі стали питання виконання розпорядження голови ОДА, напрацювання спільного бачення механізмів сприяння інтеграції ВПО по напрямках: житло, робота, спільний подальший розвиток і спільного плану дій сприяння у вигляді рекомендацій. На жаль в місті та районі відсутні громадські організації, що опікуються питаннями надання допомоги ВПО, тому   питаннями, пов’язаними із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО в Знам’янському районі займаються державні органи влади.

В ході наради директор міськрайонної філії Л. Компанієць визначила основні форми та методи роботи фахівців служби зайнятості з вимушеними переселенцями, які виїхали із зони АТО.  

Начальник Управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому А.Волошина акцентувала увагу присутніх на важливості забезпечення постійного та безперебійного доступу переміщеним громадянам до соціальної інфраструктури міста та Знам’янського району. За результатами обговорення учасники засідання прийняли рішення щодо консолідації зусиль в різних напрямах роботи. Сторонами вважається за доцільне розміщення інформації про вакансії та послуги служби зайнятості в Управліннях соціального захисту населення та в інших місцях перебування вимушених переселенців, а також проведення системної роботи з надання вимушеним переселенцям інформаційно-роз’яснювальних послуг.

Також було наголошено на важливості надання допомоги у працевлаштуванні особам з числа переселенців, які звернулися до Знам’янської міськрайонної філії незалежно від місця їхнього проживання чи перебування; надання повного комплексу соціальних послуг та здійснення матеріального забезпечення на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства; надання соціальних послуг з організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, в тому числі шляхом видачі ваучерів та професійного навчання на замовлення роботодавця або для самозайнятості. Також було обговорено заходи, направлені на налагодження плідної співпраці з роботодавцями з питань проведення тимчасових робіт на підприємствах з залученням переміщених осіб.
 
В.Саржевська
начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії


Фото без описуЯкі послуги можуть отримати роботодавці у службі зайнятості Кіровоградщини?

 

Ефективність роботи служби зайнятості, що забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, в значній мірі залежить від налагодження конструктивної взаємодії з роботодавцями.

«Наша діяльність щодо сприяння зайнятості місцевих мешканців неможлива без щоденної тісної співпраці з роботодавцями, які водночас є одними з головних наших клієнтів», – зазначила Наталія Борисова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості.

За словами Н. Борисової, в умовах сучасного ринку праці функціонал служби зайнятості сприяє перспективній співпраці з роботодавцями у напрямку забезпечення задоволення кадрових потреб. Це, зокрема:

  • надання послуг з добору працівників;
  • організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців і сприяння в організації перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучера;
  • підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру;
  • оперативне укомплектування вакансій шляхом організації проведення ярмарків та міні-ярмарків вакансій, а також різні консультаційні та інформаційні послуги тощо.

Варто зауважити й про вагомі стимули для роботодавців, які створюють нові робочі місця для працевлаштування безробітних мешканців. Такі працедавці отримують компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу. Так, у минулому році на створені нові робочі місця з наданням компенсації працевлаштовувались 312 безробітних за професіями продавця продовольчих товарів, кухаря, пекаря, формувальника тіста, швачки, слюсаря-ремонтника тощо. Особлива увага приділяється питанню забезпечення роботою демобілізованих із військової служби учасників антитерористичної операції.

Ю. Кирилова, заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості


ЗНАМ’ЯНСЬКА МІСЬКРАЙОННА ФІЛІЯ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,1%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21,9%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (20,3%).
Протягом січня-грудня  2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 2651 особа, з яких 60,3% складали жінки, 36,7% – молодь віком до 35 років, 42,2%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,8% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
-   мали статус безробітного станом на 01.01.2019 року – 823 особи, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 10 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1492 особи, з них 946 осіб із числа безробітних (жінки становили  538 осіб – 56,9%,  молодь у віці до 35 років - 358 осіб або 37,8%),  в тому числі  працевлаштовано 6 осіб  із числа внутрішньо переміщених  та 12 осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО із них 1 особа отримала  допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;  
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 571 особа в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;
- проходили  професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 352 особи,  із них 2 особи  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.
Кількість актуальних вакансій станом на 01 січня 2019 року становила  255 вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.
Станом на 01 січня 2019 року 558 осіб отримували  допомогу по безробіттю.

Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Фото без описуСвята тривають. Сьогодні коляда звучала й у стінах Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Святковий настрій працівникам філії подарували юні представники дитячого садочка «Козачок».

«Для наших предків прийняти коляду та щедрування  у хаті означало отримати благо та радість на цілий рік. Тому колядників та щедрувальників виглядали, чекали та добре зустрічали», - зазначає директор  Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Компанієць.

Чудові колядки, щедрівки, прекрасні віншування, які прозвучали з вуст дітей подарували всім слухачам святковий настрій. Візит дошкільнят перетворися на яскраве, надзвичайно талановите, душевне та щире дійство.

У свою чергу Л.Компанієць від імені колективу філії щиро подякувала за коляду та щедрівки, і побажала гостям нових вражень, радісних відкриттів, добра, успіхів, удачі, щастя, міцного здоров’я. Крім того, фахівці потішили вихованців дитячого садка подарунками та солодощами.

Фото без опису

 


Долаємо негоду разом: у Знам’янці до прибирання снігу залучено безробітних

Фото без описуЗавітала справжня зима. Потужні снігопади спричинили багато незручностей не тільки пішоходам та водіям, а й працівникам дорожніх, комунальних і сільськогосподарських підприємств.  
З метою оперативного прибирання снігових наметів та організації нормальної життєдіяльності міського населення в період снігової стихії і сталої роботи міського господарства, Знам'янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості організовано громадські та інші роботи тимчасового характеру  на території міста. До цих робіт за грудень минулого року та січень цього року залучено 11 безробітних. 
Безробітні були залучені до робіт з розчищення пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглої до них територій, забезпечення доступу до закладів соціальної сфери і улюблених місць відпочинку мешканців та гостей міста. Ці роботи є дуже важливими для благоустрою міста, саме тому вони будуть продовжуватись і надалі.

Відділ взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ


Фото без описуПроведено міні-ярмарок вакансій

З метою організації добору кандидатів на службу до Національної поліції  фахівцями Знам’янської міськрайонної філії за участі  начальника сектору кадрового забезпечення капітана поліції Знам’янського відділу поліції Сергія Пащенко минулого тижня був проведений міні-ярмарок вакансій. В заході прийняли участь 10 осіб із числа безробітних.
Присутні отримали інформацію  про вакантні посади Національної поліції в Кіровоградській області, а саме: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. 
Сергій Пащенко детально ознайомив з умовами вступу до лав Національної поліції, зокрема, вимогами до претендентів, конкурсного відбору та реєстрації.
Продемонстрував шукачам роботи відео презентацію щодо умов проходження конкурсу, порядку подачі документів, вимог до претендентів.
У результаті проведеного міні-ярмарку  2 особи зацікавилися запропонованими вакансіями, заповнили відповідні анкети та отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

Вікторія Саржевська 
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії

 


Фото без описуШановні роботодавці!

 

Затверджено зміни ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ РОБОТОДАВЦЯМИ ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ГРОМАДЯН, ЩО МАЮТЬ ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СПРИЯННІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ (НАКАЗ МІНСОЦПОЛІТИКИ ВІД 23.11.2018 Р. № 1763).

 

 

Відділ взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної

філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 


Фото без опису

Про добір інвалідів для укомплектування заброньованих робочих місць

Відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” роботодавці зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів. 

Для підприємств, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1-го робочого місця. Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вказаного нормативу і забезпечують їх працевлаштування.

Відповідно до Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, роботодавці, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, зобов’язані щороку (до 01 березня року, наступного за звітним) подавати звітність про зайнятість інвалідів до відділень Фонду соціального захисту інвалідів.

Звітність має подаватися за формою № 1-ПІ “Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 200__ рік”, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 № 42. Порядок подання звітності регламентується інструкцією, затвердженою вказаним наказом і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 за № 117/13384.

Пунктом 2 вказаного Порядку передбачено, що роботодавці подають інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів до центрів зайнятості. Інформація має подаватися за формою звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.

Статтею 26 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено надання роботодавцям компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску при працевлаштуванні громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці (у тому числі інвалідів). Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При вирішенні питання працевлаштування інвалідів, роботодавці мають право одержувати від державної служби зайнятості безоплатно консультації з цих питань. Підбір підходящої роботи для інваліда, у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця, здійснюється відповідно до його професійних знань і навичок та з урахуванням висновку про умови і характер праці, викладеного у довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, індивідуальної програми реабілітації та побажань інваліда щодо умов праці.

Відділ взаємодії з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуПрес-реліз за січень-листопад

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,3%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21,5%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (20,4%).
Протягом січня-листопада  2018 року:    

 

-   мали cтатус безробітного  всього 2477 осіб, з яких 61,2% складали жінки, 37% – молодь віком до 35 років, 42,6%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,3% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.12.2018 року – 754 ооби, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 11 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;

- працевлаштовано 1380 осіб, з них 912 осіб із числа безробітних (жінки становили  513 осіб – 56,3%,  молодь у віці до 35 років - 344 особи або 37,7%),  в тому числі  працевлаштовано 6 осіб  із числа внутрішньо переміщених  та 12 осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО із них 1 особа отримала  допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;  

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 557 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

- проходили  професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 332 особи,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 грудня 2018 року становила  302 вакансії.  Навантаження на 1 робоче місце становило  2 особи.

Станом на 01 грудня 2018 року 472 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Фото без описуПрофорієнтаційні заходи

 

Ось і пролетіло перше навчальне півріччя у загальноосвітніх школах. Протягом цього періоду, фахівцями Знам’янсько їміськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено значну кількість профорієнтаційних заходів, спрямованих на професійне самовизначення шкільної  молоді, презентовано інноваційну розробку - веб-базовану платформу для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа».Маючи на меті надати учням допомогу у виборі своєї майбутньої професійної діяльності, фахівці ні на мить не полишають свою роботу.

Так, з початку грудня, фахівцем міськрайонної філії було проведено декілька профорієнтаційних уроків для учнівської молоді, зокрема для учнів Знам’янського НВК «ЗОШ №2 - ліцей» та ОНЗ «Петрівський НВК», що розташований у с. Петрове. Молодь було поінформовано про стан ринку праці міста та району, актуальні професії та спеціальності, що користуються попитом серед роботодавців.

Окрім загальної інформації, разом із фахівцем служби зайнятості – Людмилою Базюк, учнівська молодь ознайомилась із новими професіями, що є найбільш популярними в мережі Інтернет та інтернет-ресурсами, що сприяють пошуку роботи. Увагу дітей було акцентовано на інтернет-проекті «Моя професія: консультаційна мережа», за допомогою якого діти можуть дізнатися про свої професійні нахили і, в результаті, визначитись зі своєю майбутньою професійною діяльністю. 

Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янськоїміськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуАдаптуємося до мирного життя

 

12 грудня 2018 року в приміщені Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для безробітних - колишніх військовослужбовців та учасників антитерористичної операції з метою їх адаптації до сучасного ринку праці. Вони були проінформовані про актуальні вакансії Знам’янського району та міста Знам’янки, ознайомлені з послугами служби зайнятості, її новими можливостями та сервісами. В заході взяли участь 8 учасників АТО, 7 чоловіків та одна дівчина, патріотизму та силі духа, у якої варто повчитися і чоловікам.

Під час проведення семінару провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Бондаренко Н.О. ознайомила присутніх з актуальними вакансіями та розповіла про послуги служби зайнятості, а саме: можливість проходження навчання для підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок служби зайнятості,участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру, підготовки та написання резюме; про корисні веб-ресурси для пошуку роботи Фото без описуабо розміщення резюме.

На семінарі піднімалися питання соціальної та психологічної адаптації тих, хто повернувся до мирного життя. Присутніх докладно поінформували про те, які кроки здійснює служба зайнятості в цьому напрямку та про конкретні здобутки та напрацювання. 

Присутнім на заході було презентовано контент видання «Схід та захід разом», яке допомагає розібратися у складних питаннях та пояснює суспільно важливі речі простими словами, через призму життя конкретних людей.  
Семінар проходив  у формі діалогу. Учасники заходу отримали відповіді на хвилюючі питання та активно брали участь в їх обговоренні.

Н. Бондаренко
Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуПрибирання снігових заметів

 

Сьогодні, спільно з працівниками комунального підприємства, безробітні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості надають допомогу з прибирання снігових заметів, які спричиняють багато незручностей не тільки пішоходам та водіям, а й працівникам дорожніх та комунальних служб.

Безробітні залучені до робіт з розчищення пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглих до них територій, а також території парку.

Слід зазначити, що на осіб зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, виплата по тимчасовій непрацездатності, а  період участі у цих роботах зараховується до загального трудового стажу та зберігається виплата допомоги по безробіттю. 

Відділ взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ 


Фото без описуПлатформа - онлайн тестування

 

Слід зазначити, що саме систематичність профорієнтаційної роботи є запорукою вдалого вибору професійного майбутнього учнівської молоді. Саме тому, фахівці Знам’янської міськрайонної філії постійно організують інтерактивні заходи, профорієнтаційні бесіди, зустрічі із шкільною молоддю, маючи на меті підвищення рівня знань учнів про світ професій та формування стійкої мотивації до набуття навичок, затребуваних на ринку праці.

Так, заходи, проведені днями в ЗОШ №6 та №7, що розташовані в селищі Знам’янка, мали на меті не лише підвищення інформованості учнів про світ професій, а й ознайомлення учнівської молоді із інноваційним проектом  - веб-базованою платформою для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа». 

Фото без описуЦей проект, призначений, в першу чергу, для осіб, які потребують допомоги у виборі професії чи майбутнього напрямку професійного навчання, визначенні та оцінюванні власних здібностей, нахилів та умінь. Під час проведення заходів всі бажаючі мали змогу ознайомитися з можливостями цієї консультаційної мережі, дізнатися, як саме скористатися послугами проф. консультування та зареєструватися для проходження тестування. 

За допомогою фахівця служби зайнятості, учні ознайомились із новими професіями, що є найбільш популярними в мережі Інтернет. 


Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без опису«Моя професія: консультаційна мережа» - профорієнтаційне тестування, доступне кожному 

 

 Відомо, що правильний вибір майбутньої професії є запорукою вдалої кар’єри та самореалізації особи. Саме тому, однією з основних задач фахівців з профорієнтації, втім, як і шкільних психологів, є максимальне охоплення профорієнтаційними послугами учнівської молоді. 

Для того, щоб надати кваліфіковану допомогу учням, охопивши їх профорієнтаційним тестуванням з використанням якісного і надійного інструментарію та, при цьому розвантажити шкільних психологів, служба зайнятості впровадила інноваційний проект  - веб-базовану платформу для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа». Даний продукт призначений для людей, які потребують допомоги у виборі професії чи Фото без описумайбутнього напрямку професійного навчання, визначенні та оцінюванні власних здібностей, нахилів та умінь.

Щоб ознайомити учнівську молодь та її батьків, а також – педагогічних працівників зі шкільними психологами із можливостями платформи, фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк, було проведено ряд заходів. Так, для педагогічних працівників і учнівської молоді міста і району було презентовано платформу. Під час презентації присутні мали змогу не тільки ознайомитися з можливостями цього продукту, дізнатися, яким чином можливо скористатися послугами профорієнтаційного консультування, а й зареєструватися для проходження тестування. 

Слід зазначити, що однією з найбільших переваг платформи, є можливість Фото без описупроводити профорієнтаційне консультування дистанційно, у зручному для себе середовищі  та отримати комплексний звіт, який допоможе в зробити важливий вибір щодо майбутньої професійної діяльності.

Таким чином, «Моя професія: консультаційна мережа» - це чудова нагода пройти профдіагностичне тестування не виходячи з дому, а для шкільних психологів та класних керівників – незамінний помічник у роботі із старшокласниками. 


Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу 
активної підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фото без описуПроведено спільну нараду

 

Сьогодні  в Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  проведено  спільну нараду за участю начальника юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості Чубар С.В. , провідного юрисконсульта Смолькіної В.А. та начальника Знам’янського міськрайонного відділу ДВС  ГТУЮ у Кіровоградській області Кукуляк М.В.

На нараді  було обговорено про організацію та здійснення контролю за примусовим виконанням виконавчих документів про стягнення коштів на користь Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», що знаходяться на примусовому виконанні у Знам’янському МРВ ДВС ГТУЮ у Кіровоградській області.

А.Іщенко
Провідний юрисконсульт


Фото без описуБезробітні Знам’янщини допомагають долати негоду 

 

Протягом останніх трьох днів безробітні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з працівниками комунальної служби надають допомогу з прибирання снігових заметів,  які спричинили багато незручностей не тільки пішоходам та водіям, а й працівникам дорожніх та комунальних служб. Безробітні були залучені до робіт з розчищення пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглої до них територій.

Слід зазначити що упродовж цього року за сприяння міськрайонної філії до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 526 незайнятих трудовою діяльністю громадян. Це результат співпраці служби зайнятості, місцевих органів влади та роботодавців. Шукачі роботи, хоч і тимчасово, але отримують дієву матеріальну підтримку, у них підвищується мотивація до праці та з’являється шанс закріпитися на постійному робочому місці.

Відділ взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ 


Фото без описуПравильне резюме – запорука успішного працевлаштування

 

Резюме вже давно стало невід’ємною частиною самопрезентації осіб, які шукають роботу. По суті, резюме – це коротко викладені, достовірні дані про особу, як професіонала. 

Правильно складене резюме є підставою для запрошення особи на співбесіду та одним із основних факторів майбутнього успішного працевлаштування. Людина, яка звертається до центру зайнятості у пошуках роботи, може мати резюме з собою або ж скласти його в центрі зайнятості за допомогою фахівців. 

Як же бути особам, які навчаються і почнуть шукати роботу тільки після отримання диплома?  Щоб допомогти молоді та підготувати майбутніх випускників до пошуку роботи, навчити їх елементам самопрезентації, фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, Людмилою Базюк, в рамках місячника «Твоя кар’єра починається сьогодні», було проведено семінар за темою: «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме».

Так, майбутні помічники машиніста електровоза та тепловоза мали змогу ознайомитись з основними розділами, які необхідно заповнити при складанні резюме, його основними видами, а також отримали детальну інформацію вимоги до заповнення кожного з блоків документа. Також, фахівець ознайомила присутніх інтернет - ресурсами, де складене резюме можна розмістити та надала багато іншої, не менш корисної, інформації. 

Під час зустрічі студентська молодь отримала практичні поради у написанні ефективного документа. Учасники мали нагоду скласти та презентувати власне резюме.

Л.  Базюк    
провідний фахівець відділу активної
 підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної  філії 
Кіровоградського обласного центру зайнятості


Фото без описуЕлектронні сервіси Державної служби зайнятості

 

Державна служба зайнятості України в цьому році  запустила  сервіси  для надання послуг населенню та роботодавцям, які покликані заощаджувати час і підходити до пошуку роботи більш конструктивно. Сервіси діють на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронні послуги» - це «Електронна черга реєстрації громадян», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет» для зареєстрованих безробітних, доступ до послуги на сайті  Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua .

Для оперативної та вигідної співпраці роботодавців із службою зайнятості є можливість створення «Електронного кабінету роботодавця», який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.  

В «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень виданих  центром зайнятості претендентам на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме тощо.

Зареєстрований безробітний в електронному кабінеті  має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. 

Для цього клієнтам служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.


Фото без описуШановні роботодавці та шукачі роботи!

 

Ви маєте можливість приєднатися до сторінок Кіровоградського обласного центру зайнятості  у соціальній мережі «Facebook», а саме сторінки «Кіровоградський обласний центр зайнятості» та «Електронний кадровий клуб Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Сподіваємося,  що дана інформація зацікавить вас.

Дякуємо за співпрацю!


 

 

 

 

 

Фото без описуОбмежена працездатність - не перешкода

 

14 листопада поточного року фахівці Знам’янської міськрайонної філії провели вже традиційний ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю. Роботодавцями Знам’янщини – Локомотивне депо, Станція Знам’янка, ПАТ «Укрпошта», Центр механізації колійних робіт, ТОВ «Літ»  запропоновані вакансії для людей з інвалідністю: прибиральників службових приміщень, слюсаря-сантехника, слюсаря з ремонту рухомого складу, інженер з охорони праці, начальник поштового відділення, оператори поштового зв’язку, підсобних робітників, операторів котельні,   тощо.

Всього на ярмарку відвідувачам було запропоновано понад 15 вакансій для інвалідів. Відвідувачі ярмарку, більше 25 осіб,  виявили  зацікавленість стосовно можливого працевлаштування. Безробітні задавали багато питань стосовно вакансій на цих підприємствах, умовах праці. Увагу відвідувачів ярмарку було привернуто не тільки до наявних вакансій, але й набуття професії чи спеціальності у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів зокрема з таких професій як: бджоляр, швачка, вишивальниця, автослюсар, взуттьовик, перукар–модельєр,тощо.

Фото без описуПрацевлаштування на представлених підприємствах здійснюється з використанням колективного договору та підписання контракту з особою, яка працевлаштується. В цих документах передбачені спеціальні умови для праці осіб з інвалідністю (можливе скорочення робочого дня чи робочого тижня, якщо це рекомендовано МСЕК).

За результатами ярмарку одній особі видане направлення на роботу в ПАТ «Укрпошта», дві особи направленні для ознайомлення з умовами праці та режимом роботи в Локомотивне депо та ТОВ «Літ». 

Громадяни з інвалідністю отримують від служби зайнятості соціальні послуги, які сприяють їх легальному працевлаштуванню з урахуванням особливостей здоров’я та лікарських рекомендацій. Маємо  надію, що  проведений  захід певною  мірою сприятиме  вирішенню питань соціального захисту, адаптації у суспільстві, підвищенні  конкурентоспроможності на ринку  праці та легального  працевлаштування   людей з інвалідністю  та   підвищення  їх  мотивації  до  праці.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ


Фото без описуІнтернет-платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри –твій помічник у виборі професії!

 

Професійна орієнтація є одним із пріоритетних завдань служби зайнятості, адже вчасна профорієнтація є запорукою зваженого та обдуманого вибору професії, який, в свою чергу, забезпечить подальше працевлаштування та розвиток професійною кар’єри. Потреба в професійній орієнтації може бути не тільки у молодої людини, яка стоїть на порозі вибору професії, а й в безробітних, навіть працюючих людей. Тож служба зайнятості наближає профорієнтаційні послуги населенню.

З метою надання профорієнтаційних послуг в дистанційному режимі службою зайнятості  започатковано роботу Профдіагностичного комплексу «Веб-базова платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.
Для реєстрації необхідно:
– зайти на сайт http://profi.dcz.gov.ua/,
– ввести в поля ім’я, e-mail,
– обрати пароль,
– підтвердити реєстрацію, натиснувши посилання, яке прийде на Ваш e-mail.

Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект EQ, яка сфера підходить, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес. Такий широкий набір профорієнтаційного інструментарію дозволить пізнати себе якнайкраще та рухатись далі в професійному розвитку. Результати тестів будуть у Вашому профілі. Он-лайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування.  

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію. За бажанням Ви можете звернутися за додатковою консультацією до фахівців Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: м. Знам’янка, вул. Чайковського, 13-А


Н.Бондаренко
Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень